Trwa ładowanie...
d10ke86

"Farma trolli" w Ministerstwie Sprawiedliwości. Łukasz Piebiak wróci do orzekania dopiero w grudniu. Wziął urlop

Łukasz Piebiak, bohater "afery hejterskiej" w resorcie sprawiedliwości, wrócił do pracy w warszawskim Sądzie Rejonowym. Już jednak wiadomo, że na razie orzekać nie będzie, bo wziął urlop.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Piebiak na razie nie będzie sądził. Wziął urlop (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d10ke86

Piebiak, były wiceminister sprawiedliwości, po wybuchu afery z "farmą trolli" w Ministerstwie Sprawiedliwości podał się do dymisji. Miał zamiar wrócić do swojego wcześniejszego zajęcia, czyli orzekania w sądzie. Jak informowało wcześniej rmf24.pl, przydział czynności dla byłego wiceministra dwa dni temu zaakceptowało Kolegium Sądu Okręgowego. Kolegium wniosło jednak o zawieszenie go w czynnościach sędziego.

Zobacz także: To już pewne. Bohater "afery hejterskiej" Łukasz Piebiak wrócił do orzekania. Jest dokument

W ocenie członków Kolegium Łukasz Piebiak powinien mieć miesięczną przerwę od czynności ze względu na jego udział w aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chcą, by ostateczną decyzję w tej sprawie podjął Sąd Dyscyplinarny.

d10ke86

Piebiak nie czekał na decyzję Sądu Dyscyplinarnego. "Pan Sędzia Łukasz Piebiak od 5 września 2019 r. do dnia 30 listopada 2019 r. przebywa na urlopie wypoczynkowym" - poinformowała portal rmf24.pl sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Zobacz także: Dymisja Piebiaka. Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie

Afera z "farmą trolli" w Ministerstwie Sprawiedliwości wybuchła kilka tygodni temu. Wtedy wyszło na jaw, że Piebiak utrzymywał w mediach społecznościowych kontakt z Emilią Sz. Kobieta miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Miało się to odbywać za wiedzą wiceministra.

Źródło: rmf24.pl

d10ke86

Podziel się opinią

Share

d10ke86

d10ke86
Więcej tematów