Trwa ładowanie...

"Farma trolli" w Ministerstwie Sprawiedliwości. Łukasz Piebiak wróci do orzekania dopiero w grudniu. Wziął urlop

Łukasz Piebiak, bohater "afery hejterskiej" w resorcie sprawiedliwości, wrócił do pracy w warszawskim Sądzie Rejonowym. Już jednak wiadomo, że na razie orzekać nie będzie, bo wziął urlop.

"Farma trolli" w Ministerstwie Sprawiedliwości. Łukasz Piebiak wróci do orzekania dopiero w grudniu. Wziął urlopŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d427o7b
d427o7b

Piebiak, były wiceminister sprawiedliwości, po wybuchu afery z "farmą trolli" w Ministerstwie Sprawiedliwości podał się do dymisji. Miał zamiar wrócić do swojego wcześniejszego zajęcia, czyli orzekania w sądzie. Jak informowało wcześniej rmf24.pl, przydział czynności dla byłego wiceministra dwa dni temu zaakceptowało Kolegium Sądu Okręgowego. Kolegium wniosło jednak o zawieszenie go w czynnościach sędziego.

W ocenie członków Kolegium Łukasz Piebiak powinien mieć miesięczną przerwę od czynności ze względu na jego udział w aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chcą, by ostateczną decyzję w tej sprawie podjął Sąd Dyscyplinarny.

Piebiak nie czekał na decyzję Sądu Dyscyplinarnego. "Pan Sędzia Łukasz Piebiak od 5 września 2019 r. do dnia 30 listopada 2019 r. przebywa na urlopie wypoczynkowym" - poinformowała portal rmf24.pl sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

d427o7b

Afera z "farmą trolli" w Ministerstwie Sprawiedliwości wybuchła kilka tygodni temu. Wtedy wyszło na jaw, że Piebiak utrzymywał w mediach społecznościowych kontakt z Emilią Sz. Kobieta miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Miało się to odbywać za wiedzą wiceministra.

Źródło: rmf24.pl

d427o7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d427o7b
Więcej tematów