Trwa ładowanie...
dv1ohoa

Fałszywy alarm bombowy w Warszawie. 33-latek trafił do aresztu

Kryminalni z Mokotowa zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzewanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Marcin T. usłyszał w prokuraturze zarzut fałszywego zawiadomienia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób.
Share
Fałszywy alarm bombowy w Warszawie. 33-latek trafił do aresztu
Źródło: WawaLove.pl
dv1ohoa

Niespełna trzy tygodnie zajęło policjantom z Mokotowa ustalenie osoby podejrzanej o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. 9 sierpnia mężczyzna zadzwonił na numer pogotowia ratunkowego i poinformował, że pod samochodami zaparkowanymi na ul. Dąbrowskiego jest ładunek wybuchowy. Od momentu zgłoszenia kryminalni pracowali nad wykryciem sprawcy alarmu. Sprawdzali każdy ślad prowadzący do ustalenia tożsamości osoby dzwoniącej. Policjanci ustalili, że za wykonaniem takiego połączenia może stać 33-letni Marcin T. W czwartek zatrzymali go w miejscu zamieszkania.

Mężczyzna trafił do mokotowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty fałszywego zawiadomienia o zdarzeniu zagrażającemu zdrowiu i życiu wielu osób. Z ustaleń policjantów wynika, że nie był to pierwszy raz, kiedy 33-latek wykonał taki telefon. W grudniu mężczyzna zadzwonił do Komendy Stołecznej Policji i powiadomił o podłożeniu ładunków wybuchowych w dwóch aresztach śledczych w Warszawie. Wtedy również został zatrzymany i usłyszał zarzut.

W miniony weekend mokotowski sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Przeczytaj też: W przyszłym roku remont Miodowej. Startują konsultacje

dv1ohoa

Podziel się opinią

Share
dv1ohoa
dv1ohoa
Więcej tematów