Trwa ładowanie...
27-10-2014 10:50

Ewakuacje w stolicy. Kilkanaście zgłoszeń o bombach

Od piątej rano zaczęły napływać maile o podłożeniu bomb w wielu warszawskich budynkach. Chodzi m.in. o Giełdę Papierów Wartościowych, Urząd Celny, ministerstwa, a nawet szkoły publiczne - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Ewakuacje w stolicy. Kilkanaście zgłoszeń o bombachŹródło: WawaLove.pl
d4b94gh
d4b94gh

Jak nam powiedziano w KSP, niektóre budynki zostały ewakuowane. Tak stało się m.in. z Giełda Papierów Wartościowych i Urzędem celnym. Policja informuje, że do tej pory wpłynęło aż 15 zgłoszeń o podłożonych bombach.

Niedawno również informowaliśmy o podłożeniu bomb w pięciu ministerstwach i kilku innych instytucji rządowych. W niektórych przypadkach zdecydowano o ewakuacji, w innych pracownicy nie zostali wpuszczani do pracy.

Najczęściej zgłaszający są chwytani w przeciągu kilku dni. Jak podaje KSP, na złapanie ostatniego informującego o podłożeniu bomb, policjanci potrzebowali zaledwie kilku godzin. Tymczasem za "zawiadomienie o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w postaci wybuchu ładunku wybuchowego, wiedząc, że ono nie istnieje", grozi kara do 8 lat więzienia.

d4b94gh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b94gh
Więcej tematów