WP
WP
IAR

Ewakuacja na zlocie harcerzy w Strasburgu - Polacy bezpieczni

Polscy harcerze są bezpieczni po silnej nawałnicy, która przeszła nad Strasburgiem, gdzie odbywa się międzynarodowy zlot skautów. Z powodu silnej burzy z harcerskiego obozu ewakuowanych zostało 15 tysięcy osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Rzecznik Związku Harcerstwa Polskiego Monika Kubacka powiedziała, że ewakuacja przebiegła sprawnie, a polskim uczestnikom zlotu nic się nie stało. Jak podkreśliła, rano otrzymała informację od komendantki Pauliny Serockiej, która uspokajała, że wszyscy z polskiej grupy są bezpieczni oraz cali i zdrowi.

Według miejscowych władz, 35 osób spośród uczestników międzynarodowego zlotu odniosło niewielkie i niegroźne obrażenia.

WP

Kilkanaście namiotów zostało zniszczonych przez żywioł. Ewakuacja, przeprowadzana z udziałem ochotników, przebiegała niezwykle sprawnie. W ciągu 15 minut wszyscy uczestnicy zlotu zostali umieszczeni w pobliskiej sali widowiskowej. Na pobojowisku, jakie pozostawił po sobie żywioł, rozpoczęto odbudowywanie obozu.

Meteorolodzy ostrzegają, że gwałtowne burze mogą przechodzić nad 26 departamentami - od Doliny Rodanu po rejony nad Atlantykiem i Pirenejami. Burzom będzie towarzyszyć gwałtowny wiatr. W znacznej części Francji będą panowały upały, przekraczające 34 stopnie Celsjusza w cieniu.

Polub WP Wiadomości
WP
WP