Trwa ładowanie...

Ewakuacja na lotnisku Skavsta w Szwecji

• Ewakuacja na lotnisku w Sztokholmie • Detektory zareagowały, sygnalizując materiał wybuchowy • Zatrzymano kobietę - właścicielkę bagażu • Okazało się, że substancja nie była materiałem wybuchowym • Na lotnisku możliwe opóźnienia • Kobieta była w drodze do Polski
Share
Ewakuacja na lotnisku Skavsta w Szwecji
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
d23w9b7

W bagażu, w którym detektory wskazały na lotnisku Skavsta, ok. 100 km na południe od Sztokholmu, obecność niebezpiecznej substancji, nie było materiału wybuchowego - podała w niedzielę po południu szwedzka policja.

Wcześniej agencje prasowe informowały, że w jednym z bagaży znaleziono materiał wybuchowy.

Właścicielka walizki, starsza pani, która miała odlecieć do Polski, została zwolniona po przesłuchaniu i może kontynuować podróż. Kobieta nie jest już podejrzana o próbę przewozu zabronionych materiałów wybuchowych i łatwopalnych.

d23w9b7

Jak przekazała przedstawicielka policji Anette Wilhelmsson policyjni technicy po przebadaniu podejrzanego bagażu stwierdzili, że zawiera on wyłącznie rzeczy osobiste. Nie wiadomo, dlaczego rutynowa kontrola wykazała obecność materiału wybuchowego.

Z powodu alarmu ogłoszonego po wykryciu podejrzanej substancji terminal lotniska Skavsta był w niedzielę przez kilka godzin zamknięty. Opóźniło to odlot samolotów do Warszawy Modlina oraz Brukseli.

Lotnisko Skavsta pod Sztokholmem obsługuje tanie linie lotnicze Ryanair oraz Wizzair.

d23w9b7

Podziel się opinią

Share
d23w9b7
d23w9b7
Więcej tematów