Trwa ładowanie...
d2qtvj9
Ewakuacja metra w Warszawie. Gronkiewicz-Waltz: ktoś rozpylił nieznaną substancję zapachową
wawalove.plx-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ewakuacja metra w Warszawie. Gronkiewicz-Waltz: ktoś rozpylił nieznaną substancję zapachową

Po kilkugodzinnych utrudnieniach warszawskie metro znów kursuje normalnie. Wcześniej rzecznik Metra Warszawskiego Krzysztof Malawko poinformował, że zamkniętych zostało siedem stacji od Dworca Gdańskiego do Metra Wilanowska. Powodem był zapach gazu, jaki dało się wyczuć w tych miejscach. W związku z tym na stacjach wyłączono napięcie, co wymusiło zamknięcie stacji. ZTM  wprowadził komunikację zastępczą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2qtvj9

Metro już kursuje normalnie na całej długości - od "Kabat" do "Młocin". Wcześniej przez kilka godzin wyłączony z ruchu był odcinek pomiędzy stacjami "Wilanowska" a "Dworzec Gdański". Na stacjach wyczuwalny był zapach gazu, jednak jego wycieku nie wykryto.

Na razie nie wiadomo, skąd wziął się tam zapach wskazujący na ulatniający się gaz. Nikodem Kiełbowicz z warszawskiej straży pożarnej powiedział, że strażacy przeprowadzili pomiary stężenia gazu i nie stwierdzili, by na którejkolwiek ze sprawdzanej stacji doszło do jego wycieku.

d2qtvj9

Na posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego stwierdzono, że rozpylenie nieznanej substancji przypominającej zapach gazu, wyczuwalnej dziś na kilku stacjach metra to najprawdopodobniej wybryk chuligański.

Wcześniej prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała na twitterze, że w metrze rozlano lub rozpylono nieznaną substancję zapachową. "Służby przeglądają monitoring w celu wykrycia sprawcy" - napisała.

Akcję na stacjach prowadziła straż pożarna, w tym jednostki ratownictwa chemicznego. Ewakuowano 900 osób.

d2qtvj9

Podziel się opinią

Share

d2qtvj9

d2qtvj9
Więcej tematów