Trwa ładowanie...
dfyhryj

Ewakuacja lotniska we Francji. Na terenie portu znaleziono podejrzany pakunek

Zakończyła się ewakuacja lotniska w Tuluzie we Francji. Zamknięto je o 6.45 czasu lokalnego, po tym, jak zgłoszono, że na terenie portu lotniczego znaleziono podejrzany pakunek. Po około godzinie władze lotniska poinformowały, że kontrola bezpieczeństwa nie wykazała zagrożenia i port został ponownie otwarty.
Share
dfyhryj

Władze lotniska poinformowały o zakończeniu kontroli policyjnej i wojskowej na Twitterze. Okazało się, że zgłoszenie było fałszywym alarmem. Teraz powoli wznawiany jest ruch lotniczy.

VIDEO: Toulouse–Blagnac Airport in southern France beIng evacuated (vid by @PierreCaron31) https://t.co/sKsTXoqcEw pic.twitter.com/xySfLUBfQk

— RT (@RT_com) 23 marca 2016

dfyhryj

Służby lotniska nakazały natychmiastowe opuszczenie budynku. Pasażerowie musieli także wyjść z samolotów, które jeszcze nie wyleciały.

W środę po zamachach belgijskie służby mają kontynuować operacje antyterrorystyczne. We wtorek rano na międzynarodowym lotnisku Zaventem w Brukseli doszło do dwóch wybuchów. Kolejna eksplozja wstrząsnęła stacją metra Maelbeek w dzielnicy europejskiej. W atakach zginęły co najmniej 34 osoby, a rannych zostało ponad 200. Do zamachów przyznało się Państwo Islamskie. Władze Belgii podniosły alert antyterrorystyczny w całym kraju do czwartego, najwyższego poziomu.

Podczas rewizji, którą przeprowadzono we wtorek w brukselskiej dzielnicy Schaerbeek, policja znalazła kolejną bombę, odczynniki chemiczne oraz flagę Państwa Islamskiego - podała prokuratura.

W zamachach poszkodowanych zostało trzech polskich obywateli, którzy są hospitalizowani. Służby konsularne pozostają w kontakcie z ich rodzinami.

dfyhryj

Podziel się opinią

Share
dfyhryj
dfyhryj
Więcej tematów