Trwa ładowanie...
Ewa Kopacz o nowelizacji ustawy o TK: to jest zwykła gangsterka

Ewa Kopacz o nowelizacji ustawy o TK: to jest zwykła gangsterka

- To jest zwykła gangsterka, a nie demokracja - mówiła [ Ewa Kopacz ]( http://www.money.pl/gospodarka/politycy/kopacz,ewa,polityk,169.html ) po opuszczeniu sali plenarnej przez posłów PO. Parlamentarzyści wyszli przed głosowaniem na znak protestu przeciwko nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Share
d4924zs

- To jest czarna noc polskiej demokracji - dodał Sławomir Neumann, szef klubu PO. Podkreślił, że Platforma pisze rachunek, za który PiS zapłaci podczas kolejnych wyborów.

Minister Sprawiedliwości w rządzie PiS Zbigniew Ziobro, powołując się na opinie ekspertów, przekonuje, że to Platforma pierwsza dopuściła się "swoistego zamachu, chcąc wybrać pięciu członków TK".

- Jest większość sejmowa, która ma mandat i naprawia nieprzyzwoite zachowania z poprzedniej kadencji - dodał Mariusza Kamiński koordynator ds. służb specjalnych.

Sejm uznał za nieważny wybór pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych w poprzedniej kadencji. Za nowelizacją ustawy głosowało 273 posłów, 42 było przeciw. Wstrzymał się jeden poseł.

d4924zs

Podziel się opinią

Share
d4924zs
d4924zs
Więcej tematów