Trwa ładowanie...

Europol zwrócił się o pomoc. Internautom ta sprawa zajęła kilkanaście godzin

Europol zwrócił się o pomoc w ujęciu pedofila. Jedyną wskazówką było zdjęcie pokoju hotelowego, w którym dokonano przestępstwa. Internauci zainteresowali się tą sprawą i... wskazali konkretny hotel.
Share
Internauci wskazali hotel, w którym doszło do przestępstwa
Internauci wskazali hotel, w którym doszło do przestępstwaŹródło: Twitter, Fot: b/d
d37oedt

Europejski Urząd Policji zamieścił na swojej stronie internetowej zdjęcie pokoju hotelowego i prosił o pomoc internautów. - Ktoś, kto skojarzy o jaki hotel chodzi, może pomóc w śledztwie dotyczącym pedofilii – informowali funkcjonariusze.

Internauci początkowo zgłaszali różnego rodzaju wskazówki. Po kilkunastu godzinach udało się wskazać konkretne miejsce. Gdyby Europol podjął się próby lokalizacji na własną rękę, koszt takiego przedsięwzięcia mógłby wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych i wiele tygodni poszukiwań.

Identyczny pokój zlokalizowano na Mauritiusie w miejscowości Grande Riviere Noir. Co ciekawe, hotel znajduje się zaledwie 100 metrów od miejscowego komisariatu policji.

d37oedt

Na początku lipca w Niemczech 14 osób zostało aresztowanych za udostępnianie materiałów pedofilskich na platformie umieszczonej w ukrytej części internetu - Darknet. 14 lipca Europol pomógł w ujęciu 24-letniej kobiety w Bacau w Rumunii, która zajmowała się produkcją i dystrybucją materiałów pedofilskich.
Ostatnio Europol opublikował na swojej stronie internetowej 21 kartek pocztowych adresowanych do najbardziej poszukiwanych przestępców. Na pocztówkach są zdjęcia bandytów i informacje dotyczące ich przestępstw. Wakacyjna kampania odbywa się pod hasłem "Pomóż im odnaleźć drogę do domu”.

d37oedt

Podziel się opinią

Share
d37oedt
d37oedt
Więcej tematów