Trwa ładowanie...
d3foa3y

Eugeniusz Kłopotek dla WP: Przyjęliśmy przed świętami "zbłąkane owieczki" od Palikota

- Nie wiem, jak nasi wyborcy ocenią przyjęcie osób, które niedawno były po przeciwnej stronie barykady. To poważny minus tej sprawy - powiedział Wirtualnej Polsce Eugeniusz Kłopotek, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, komentując przejście do klubu ludowców sześciu byłych polityków Twojego Ruchu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eugeniusz Kłopotek
Eugeniusz Kłopotek (WP.PL, Fot: Michał Mandziak)
d3foa3y

- Widzę w tym wszystkim jeden plus: koalicja dostała dodatkowe "szable" i zyskała większą pewność w czasie głosowań. Jest jednak także poważny minus. Sądzę, że naszym członkom i sympatykom może być trudno zrozumieć, dlaczego przyjmowane są osoby, które niedawno były po drugiej stronie barykady - stwierdził parlamentarzysta PSL.

Dodał, że chodzi przede wszystkim o różnice światopoglądowe: stosunek do Kościoła katolickiego czy związków partnerskich. Kłopotek zaznaczył, że w tych sprawach w klubie ludowców nie ma co prawda dyscypliny w czasie głosowań, ale jeśli członkowie partii będą się skrajnie różnić w opiniach to wyborcy mogą czuć się zdezorientowani. - Jestem jednak optymistą - zaznaczył nasz rozmówca.

- Jesteśmy wielkiego miłosierdzia i zgodnie z Ewangelią św. Łukasza, przed świętami mamy większą radość z przyjęcia choć jednej zbłąkanej owieczki od Palikota niż utrzymania 99 sprawiedliwych w naszych szeregach - dodał Eugeniusz Kłopotek.

d3foa3y

Szeregi ludowców zasilili: Artur Dębski, Tomasz Makowski, Michał Pacholski, Paweł Sajak, Henryk Kmiecik i Artur Górczyński - wszyscy byli wcześniej w klubie Twojego Ruchu Janusza Palikota. Klub PSL - wraz z nowymi członkami - będzie liczył 38 posłów.

Zobacz również: Partie poszukują kandydatów na prezydenta

d3foa3y

Podziel się opinią

Share

d3foa3y

d3foa3y
Więcej tematów