Trwa ładowanie...
d3v7c9p

Etapy odmrażania gospodarki. Kiedy powrót do szkoły? Dariusz Piontkowski zabrał głos

Koronawirus w Polsce. Rząd zorganizował konferencję prasową na temat 3. etapu odmrażania gospodarki. Głos zabrał Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.
Share
Etapy odmrażania gospodarki  Kiedy powrót do szkoły?
Etapy odmrażania gospodarki Kiedy powrót do szkoły?Źródło: PAP
d3v7c9p

Konferencja prasowa o trzecim etapie odmrażania gospodarki. Dariusz Piontkowski podziękował nauczycielom, że szybko przestawili się na nowy sposób kontaktu z uczniami - zdalne nauczanie. Zapowiedział jednocześnie rozpoczęcie zajęć praktycznych.

- Wprowadzamy zajęcia praktyczne w szkołach policealnych. Za zgodą rodziców dzieci, które mają specjalne potrzeby, umożliwiajmy udział w indywidualnych zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych i specjalnych - zapowiedział minister edukacji narodowej.

- Od 18 maja otwieramy schroniska młodzieżowe, ośrodki sportowe i świetlice środowiskowe z zachowaniem reżimu sanitarnego - dodał Piontkowski. Z kolei od 25 maja będzie możliwe prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej, konsultacji z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Konsultacje będą mogły odbywać się indywidualnie lub w małych grupach.

d3v7c9p

Zobacz też: Infekcje zimą to był SARS-CoV-2? Prof. Robert Flisiak o wirusach w Polsce

Przedłużony zostaje zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8. Z kolei od 1 czerwca możliwe będą konsultacje w szkołach z nauczycielami dla pozostałych uczniów ze wszystkich przedmiotów.

Jak dodał Piontkowski, będzie można też zdobyć prawo jazdy. Od 17 maja dzieci poniżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

d3v7c9p

3. etap odmrażania gospodarki. W maju nie tylko powrót do szkoły?

Od 18 maja będą działały zakłady fryzjerskie, kosmetyczne z zachowaniem rygorów sanitarnych. Częściowo zostają otwarte lokale gastronomiczne. Zmienione zostają zasady funkcjonowania komunikacji miejskiej. Od teraz zajęte będzie mogło być 30 proc. wszystkich miejsc siedzących lub siedzących.

Ponadto, od niedzieli 17 maja podczas mszy lub innego obrzędu na jednego uczestnika musi przypadać 10 m2. Dotychczas na jedną osobę przypadało 15 m2.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3v7c9p

Podziel się opinią

Share
d3v7c9p
d3v7c9p
Więcej tematów