Trwa ładowanie...
dkq9e9x

Estonia: skandal przemytniczy, rezygnacja szefa marynarki

• Skandal w estońskiej marynarce wojennej • Estońskim niszczycielem min przemycano papierosy i alkohol • Z funkcji szefa marynarki zrezygnował komandor Sten Sepper
Share
dkq9e9x

Komandor Sten Sepper zrezygnował z funkcji dowódczej w estońskiej marynarce po ujawnieniu przemytu papierosów i alkoholu na jednym z niszczycieli min.

Na statku Sakala zatrzymano 56 skrzyń z niezgłoszonymi do obrotu papierosami i około tysiąc litrów alkoholu. Sepper wciąż będzie pełnił obowiązki starszego oficera.

Minister Obrony Hannes Hanso zwrócił uwagę na wagę zaistniałej sytuacji i potrzebę przyjęcia pełnej odpowiedzialności za nieprawidłowości.

dkq9e9x

- Szef marynarki zrezygnował w związku z wyrządzonymi szkodami i utracie reputacji. Odpowiednie służby będą w dalszym ciągu prowadziły dochodzenie w tej sprawie – powiedział Hanso w publicznym oświadczeniu telewizyjnym.

Jak ustaliły estońskie media – Sepper będzie w dalszym ciągu pracował jako starszy oficer w centrali estońskiego ministerstwa obrony.

Władze nie ujawniły kraju docelowego przewożonego towaru. EML Sakala w październiku brał udział w ćwiczeniach NATO.

We wtorek NATO z kolei poinformowało o wrogich zachowaniach strony rosyjskiej dotyczące lokowania min podwodnych na zachodnich regionach morza Bałtyckiego.

Adam Styczek

dkq9e9x

Podziel się opinią

Share
dkq9e9x
dkq9e9x
Więcej tematów