Trwa ładowanie...
d3p4lmy

Elżbieta Witek z nową funkcją. Zdecydował prezes PiS

Elżbieta Witek decyzją prezesa PiS otrzymała nową funkcję. Jarosław Kaczyński wyznaczył marszałek Sejmu na Pełnomocnika Okręgowego PiS w okręgu nr 1 Legnica.
Share
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek otrzymała nową funkcję w partii
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek otrzymała nową funkcję w partiiŹródło: PAP, Fot: PAP, Marcin Obara
d3p4lmy

"Decyzją Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z dnia 23.11.2020 r., na funkcję Pełnomocnika Okręgowego PiS w Okręgu nr 1 Legnica powołana została pani Elżbieta Witek" - przekazał na Twitterze przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. "Gratulacje i powodzenia Pani Marszałek" - dodał Krzysztof Sobolewski.

Elżbieta Witek z wykształcenia jest historykiem, przez lata była nauczycielką w Jaworze. Od 15 lat jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości, przez rok była rzeczniczką prasową partii. W gabinecie Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego pełniła funkcję szefa gabinetu politycznego. Przez rok była także ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

d3p4lmy

Od 9 sierpnia Elżbieta Witek piastuje urząd marszałka Sejmu. W październikowych wyborach parlamentarnych startowała z rodzinnego okręgu nr 1 Legnica i uzyskała 46 171 głosów, co przełożyło się na mandat poselski.

Rosja wnioskuje do Polski ws. katastrofy smoleńskiej. Reakcja Barbary Nowackiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3p4lmy

Podziel się opinią

Share
d3p4lmy
d3p4lmy
Więcej tematów