Trwa ładowanie...
Elżbieta Witek nowym rzecznikiem PiS
IARTVP

Elżbieta Witek nowym rzecznikiem PiS

Posłanka Elżbieta Witek będzie nowym rzecznikiem partii i klubu PiS, a dotychczas pełniący tę funkcję poseł Marcin Mastalerek pozostanie rzecznikiem sztabu partii - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Share
dt40o7t

- Doszliśmy do wniosku, że trzeba rozdzielić stanowisko rzecznika sztabu - tym rzecznikiem pozostaje pan Mastalerek - i rzecznika partii i klubu - powiedział Kaczyński na konferencji prasowej w Warszawie.

Decyzję o rozdzieleniu tych funkcji uzasadniał tym, że trwa obecnie kampania skoncentrowana wokół kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło, a za jakiś czas rozpocznie się kampania kandydatów PiS w wyborach parlamentarnych. Tymczasem - jak mówił - "pracy w sztabie jest naprawdę niesłychanie dużo". - Tam pan Mastalerek jest człowiekiem pełnym inwencji, pełnym pomysłów, jest tam potrzebny - powiedział Kaczyński.

dt40o7t

Mówiąc o Witek, Kaczyński podkreślił, iż jest to doświadczona parlamentarzystka i ma do niej pełne zaufanie.

Elżbieta Witek jest wieloletnią posłanką PiS. Zasiada w komisji regulaminowej i etyki.

Mastalerek został rzecznikiem PiS w 2014 roku po tym jak Adam Hofman został zawieszony w prawach członka partii. Była to konsekwencja sprawy służbowej delegacji Hofmana do Madrytu. Mastalerek był członkiem sztabu kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy.

"Nikogo nie zastępuję, włączam się do drużyny"

Nowa rzeczniczka PiS podkreśliła, że podchodzi bardzo odpowiedzialnie do swojego nowego zadania. Podkreśliła, że nikogo nie zastępuje. - Włączam się do drużyny - oświadczyła posłanka.

dt40o7t

- Rzeczywiście, to dla mnie nowe zadanie, podchodzę do tego bardzo odpowiedzialnie - powiedziała Witek. Posłanka podziękowała szefowi PiS za rekomendację.

Z kolei szef klubu PiS Mariusz Błaszczak podkreślał, że mimo toczącej się kampanii wyborczej trwają prace w Sejmie i Senacie nad bardzo ważnymi - jak zaznaczył - projektami ustaw; przypomniał, że także prezydent elekt Andrzej Duda obiecał działania m.in. ws. zmian w systemie emerytalnym.

- Nasza współpraca została tak zaprojektowana, by zbliżająca się kampania wyborcza była powiązana z naszym funkcjonowaniem w Sejmie. A więc ten zespół ludzi prowadzący prace musi być szerszy - powiedział Błaszczak.

dt40o7t

Podziel się opinią

Share
dt40o7t
dt40o7t
Więcej tematów