Trwa ładowanie...

Elżbieta Jakubiak: nowelizacja ustawy o zgromadzeniach to błąd

Elżbieta Jakubiak w "Faktach po Faktach" mówiła o tym, że ustawa o zgromadzeniach powinna być szeroko przedyskutowana przed nowelizacją. - Nie doradzałabym rządowi dotykania tej ustawy, dlatego że to powoduje wpychanie rządu w klincz, który nie służy im samym - mówiła w TVN24.

Elżbieta Jakubiak: nowelizacja ustawy o zgromadzeniach to błądŹródło: WP
d2vbqzm
d2vbqzm

- Gdybym doradzała ministrowi Błaszczakowi, to powiedziałabym, że taka ustawa musi być przedyskutowana szerzej - powiedziała Elżbieta Jakubiak potwierdzając, że jest przeciwniczką nowelizacji tych przepisów.

- Nie przeczę, że każdy w Polsce ma prawo do zorganizowania demonstracji, spotkania na Krakowskim Przedmieściu - mówiła była szefowa gabinetu Lecha Kaczyńskiego o dzisiejszych demonstracjach w Warszawie. - Ale hipokryzją jest udawanie, że Obywatele RP zrobili to tylko dlatego, że chcą protestować. Wybraliby inne miejsce. Nie przeczę, że każdy w Polsce ma prawo do zorganizowania demonstracji, spotkania na Krakowskim Przedmieściu. Ale hipokryzją jest udawanie, że Obywatele RP zrobili to tylko dlatego, że chcą protestować. Wybraliby inne miejsce. Krakowskie Przedmieście to jest naprawdę długa ulica w Warszawie - przekonywała była szefowa gabinetu Lecha Kaczyńskiego.

Oprac. Adam Hrynkiewicz

d2vbqzm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vbqzm
Więcej tematów