Trwa ładowanie...

Elon Musk z zespołem Aspergera. O chorobie powiedział w popularnym programie

Elon Musk wyjawił, że choruje podczas wieczornego programu satyrycznym "Saturday Night Life". - Jestem pierwszym człowiekiem z zespołem Aspergera, który prowadzi SNL, a przynajmniej pierwszym, który się do tego przyznał - powiedział w pierwszych zdaniach swojego monologu.

Share
Elon Musk
Elon MuskŹródło: Getty Images, Fot: Maja Hitij
d3zxdc0

Miliarder, prezes Tesli oraz Spacex o swojej chorobie powiedział po raz pierwszy. Zrobił to też w dość niekonwencjonalny i autoironiczny sposób.

- Odkryłem na nowo samochody elektryczne i wysyłam ludzi na Marsa. Czy myśleliście, że będę zrelaksowanym, zwykłym kolesiem? - podkreślił podczas monologu.

d3zxdc0

Żarty na temat własnej choroby Musk wzbogacił o anegdoty z życia. Odwołał się do trollingu w sieci oraz palenia marihuany podczas jednego z wywiadów. Podczas swojego 5 minowego wystąpienia odwołał się również do imienia, które razem z artystką Grimes nadał swojemu synowi (X AE A-Xii - red.). - Wymawia się je 'kot przebiegający po klawiaturze' - oświadczył.

Prezes Spacex w którymś momencie zaprosił na scenę swoją matkę, którą zapytał o swoje dzieciństwo i pierwszą zaprojektowaną grę komputerową. Okazało się, że dostał za nią 500 amerykańskich dolarów, których miał potem nigdy nie zobaczyć. - Och, zapomnijmy o tym - zażartowała matka Muska.

Zespół Aspergera - czym jest?

Zespół Aspergera to zaburzenie osobowości, które przybiera postać łagodnego autyzmu. Osoby chorujące mogą mieć trudności w nawiązywaniu kontaktów społecznych, akceptowaniu zmian oraz wąskie zainteresowania i powtarzające się zachowania. Zwykle dorośli z zespołem Aspergera uważani są za ekscentryków skupiających się na swoich pasjach.

Pogoda już nie zaskoczy. Gdzie jest burza? IMGW sprawiło niespodziankę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3zxdc0

Podziel się opinią

Share
d3zxdc0
d3zxdc0
Więcej tematów