Trwa ładowanie...
d2ra67c
d2ra67c

Eksplozja w Chasawjurcie w Rosji. To kolejny zamach?

W mieście Chasawjurt w Dagestanie w Rosji, eksplodowała bomba - podaje agencja RIA Novosti. W wyniku wybuchu zginęła jedna osoba, dwie inne - policjanci - zostały ranne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2ra67c

Jak mówi agencji RIA Novosti rzecznik policji w tej kaukaskiej republice, improwizowany ładunek wybuchowy wybuchł na poboczu, gdy obok przejeżdżał radiowóz policji drogowej. Dwóch policjantów zostało rannych, zginął przechodzień.

Eksplozja nastąpiła ok. 600 km od Wołgogradu, gdzie w niedzielę i poniedziałek w dwóch atakach terrorystycznych zginęło kilkadziesiąt osób. Dotąd nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za te akty terroru. Po zamachach prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin polecił zwiększenie środków bezpieczeństwa w całej Rosji.

Chasawjurt to miasto w Dagestanie w Rosji, stolica rejonu chasawjurckiego. Miasto liczy ok. 150 tysięcy mieszkańców. Dagestan, zamieszkany przez 2,5 mln ludzi, jest jedną z najbiedniejszych, najbardziej zróżnicowanych etnicznie i niespokojnych republik Federacji Rosyjskiej. Często dochodzi tam do aktów przemocy. Zazwyczaj ich ofiarami są policjanci i żołnierze. O ataki te zwykle obwinia się miejscowe gangi i islamskich rebeliantów.

Dagestan jest jedną z muzułmańskich republik Północnego Kaukazu. Działający tym terytorium radykałowie, skupieni w Emiracie Kaukaskim, chcą utworzyć w regionie niezależne państwo oparte na szariacie.

d2ra67c

Podziel się opinią

Share
d2ra67c
d2ra67c
Więcej tematów