Trwa ładowanie...
d23bxtm
d23bxtm
IAR

Eksplozja na terytorium konsulatu RP we Lwowie

Ukraińskie MSW bada przyczyny wybuchu, do którego doszło na terenie konsulatu RP we Lwowie, i poszukuje sprawców tego incydentu - oświadczyła rzeczniczka resortu w obwodzie lwowskim Switłana Dombrowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d23bxtm

Eksplozja nastąpiła w środę późnym wieczorem. Według nieoficjalnych źródeł zbliżonych do polskiego MSZ przed konsulatem wybuchła petarda, którą ktoś rzucił z zewnątrz. Dombrowska powiedziała zaś w rozmowie telefonicznej z PAP, że na terenie placówki eksplodował granat.

- Według wstępnych ustaleń doszło do wybuchu granatu RG-42. Obecnie poszukujemy sprawcy zdarzenia - poinformowała. RG-42 to ręczny granat odłamkowy konstrukcji radzieckiej, który zaczął być produkowany podczas drugiej wojny światowej.

d23bxtm

Wcześniej lokalne media informowały, że eksplodował ładunek podłożony w koszu na śmieci.

Rzecznik polskiego MSZ Marcin Wojciechowski potwierdził na Twitterze, że doszło do incydentu, w którym nikt nie ucierpiał. Podał, że odpowiednie służby badają okoliczności zdarzenia.

Polskie służby dyplomatyczne na Ukrainie nie skomentowały dotychczas tego incydentu. Delegatura MSW Ukrainy w obwodzie lwowskim napisała w komunikacie, że otrzymała zawiadomienie o wybuchu w środę o godz. 22.30 (godz. 21.30 w Polsce).

Ukraińskie MSW przekazało, że po zawiadomieniu do konsulatu udała się grupa śledcza, w której znajdowali się m.in. pirotechnicy i funkcjonariusze z psami tropiącymi. Przyczyny wybuchu są badane - zapewniono.

Cytowani przez lwowskie media świadkowie mówią, że w wyniku eksplozji zadrżały szyby w oknach okolicznych domów i uruchomiły się syreny alarmów samochodowych.

d23bxtm

Podziel się opinią

Share
d23bxtm
d23bxtm
Więcej tematów