Trwa ładowanie...
IAR

Eksperci: na synodzie nie będzie przełomu ws. rozwiedzionych

Papież Franciszek, kardynałowie, biskupi i świeccy przyjrzą się sytuacji małżonków i rodziny. O 10.00 w bazylice watykańskiej zostanie odprawiona msza na rozpoczęcie Nadzwyczajnego Synodu Biskupów poświęconego rodzinie.
Share
Eksperci: na synodzie nie będzie przełomu ws. rozwiedzionych
Źródło: AP, Fot: © 2014 Alessandra Tarantino
d2cdz5g

Do 19 października w Watykanie potrwa dyskusja o najtrudniejszych kwestiach, które wielu hierarchów uważa za poważne wyzwania dla doktryny Kościoła. Chodzi między innymi o Komunię dla osób żyjących w kolejnych związkach. Kiedy rok temu Franciszek rozmawiając z dziennikarzami zwrócił uwagę ,że osobom żyjącym drugich związkach trzeba dać szansę, w Kościele zaczęto o tym odważniej dyskutować.

Adam Szostkiewicz, publicysta "Polityki", studzi jednak emocje. Jego zdaniem, na razie przełomu nie będzie. "Na pewno na synodzie będzie ciekawa dyskusja na ten temat"- dodaje. Podobnie oczekuje on na ważne słowa o wyzwaniach jakie dziś stają przed chrześcijańskimi rodzinami. "W Polsce jesteśmy wierni nauce Kościoła" - podkreśla w rozmowie z IAR doktor Ewa Czaczkowska z UKSW. Dlatego. według niej, nie ma u nas takich dyskusji o komunii dla rozwiedzionych, do których dochodzi na przykład w Niemczech.

W przyszłości możliwe jest, że doktryna nie zostanie zmieniona, jednak w praktyce będzie się luzowało dyscyplinę. Nieoficjalnie w Kościele mówi się, że zmiany mogą doprowadzić do podziału wśród wiernych.

d2cdz5g

Podziel się opinią

Share
d2cdz5g
d2cdz5g
Więcej tematów