ycipk-3egt6h

Eksmarszałek Marek Kuchciński ciągle z ochroną? Średni koszt to 3 tys. zł na dobę

Eksmarszałek Marek Kuchciński ciągle ma ochronę i limuzynę. Służba Ochrony Państwa nie potwierdza ani nie zaprzecza. Tłumaczą, że nie ujawniają takich informacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Kuchciński porusza się w towarzystwie ochroniarzy
Marek Kuchciński porusza się w towarzystwie ochroniarzy (East News)
ycipk-3egt6h

Marek Kuchciński nie jest już marszałkiem Sejmu, ale jak wynika z informacji "Faktu", cały czas korzysta z przywilejów. Jeździ terenową limuzyną i korzysta w ochrony. Wokół Kuchcińskiego chodzą uzbrojeni ochroniarze.

Gazeta pyta, z czego wynika ta ochrona dla eksmarszałka, ale o odpowiedź trudno. - Jeżeli policja realizuje działania w tym zakresie, to mają one charakter niejawny - tłumaczy nadkom. Marta Tabacz-Rygiel.

Odpowiedzi nie chce też udzielić Służba Ochrony Państwa. Ppłk Bogusław Piórkowski powiedział, że nie ujawniają takich informacji.

ycipk-3egt6h

Jak donosi gazeta, koszt dobowej ochrony to średnio 3 tys. zł.

Ponadto w poniedziałek media obiegła informacja o tym, że Marek Kuchciński zajmuje prezydencki pałacyk, mimo że nie jest już marszałkiem Sejmu. Przeciwnicy polityka wyrazili swoje oburzenie. Kuchciński ma jednak prawo do zajmowania pałacyku przez dwa miesiące od momentu, kiedy przestał być marszałkiem.

Przepisy mówią ponadto, że osoba, która zajmuje kierownicze stanowisko państwowe, może wystąpić o przedłużenie umowy najmu o kolejne cztery miesiące. Czy z tego prawa skorzystał Kuchciński?

- Nic nie słyszałem. Z mocy prawa umowa się rozwiązuje w ciągu dwóch miesięcy - podkreślił w rozmowie z WP Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy i sekretarz stanu w KPRP.

ycipk-3egt6h

Wojna o Senat. PiS składa protesty wyborcze. Minister Muller wyjaśnia

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

ycipk-3egt6h

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3egt6h

ycipk-3egt6h
ycipk-3egt6h