Trwa ładowanie...
d198m6v

Eksmarszałek Marek Kuchciński ciągle z ochroną? Średni koszt to 3 tys. zł na dobę

Eksmarszałek Marek Kuchciński ciągle ma ochronę i limuzynę. Służba Ochrony Państwa nie potwierdza ani nie zaprzecza. Tłumaczą, że nie ujawniają takich informacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Kuchciński porusza się w towarzystwie ochroniarzy
Marek Kuchciński porusza się w towarzystwie ochroniarzy (East News)
d198m6v

Marek Kuchciński nie jest już marszałkiem Sejmu, ale jak wynika z informacji "Faktu", cały czas korzysta z przywilejów. Jeździ terenową limuzyną i korzysta w ochrony. Wokół Kuchcińskiego chodzą uzbrojeni ochroniarze.

Gazeta pyta, z czego wynika ta ochrona dla eksmarszałka, ale o odpowiedź trudno. - Jeżeli policja realizuje działania w tym zakresie, to mają one charakter niejawny - tłumaczy nadkom. Marta Tabacz-Rygiel.

Odpowiedzi nie chce też udzielić Służba Ochrony Państwa. Ppłk Bogusław Piórkowski powiedział, że nie ujawniają takich informacji.

d198m6v

Jak donosi gazeta, koszt dobowej ochrony to średnio 3 tys. zł.

Ponadto w poniedziałek media obiegła informacja o tym, że Marek Kuchciński zajmuje prezydencki pałacyk, mimo że nie jest już marszałkiem Sejmu. Przeciwnicy polityka wyrazili swoje oburzenie. Kuchciński ma jednak prawo do zajmowania pałacyku przez dwa miesiące od momentu, kiedy przestał być marszałkiem.

Przepisy mówią ponadto, że osoba, która zajmuje kierownicze stanowisko państwowe, może wystąpić o przedłużenie umowy najmu o kolejne cztery miesiące. Czy z tego prawa skorzystał Kuchciński?

- Nic nie słyszałem. Z mocy prawa umowa się rozwiązuje w ciągu dwóch miesięcy - podkreślił w rozmowie z WP Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy i sekretarz stanu w KPRP.

d198m6v

Wojna o Senat. PiS składa protesty wyborcze. Minister Muller wyjaśnia

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d198m6v

Podziel się opinią

Share

d198m6v

d198m6v
Więcej tematów