Trwa ładowanie...

Eksmarszałek Marek Kuchciński ciągle z ochroną? Średni koszt to 3 tys. zł na dobę

Eksmarszałek Marek Kuchciński ciągle ma ochronę i limuzynę. Służba Ochrony Państwa nie potwierdza ani nie zaprzecza. Tłumaczą, że nie ujawniają takich informacji.
Share
Marek Kuchciński porusza się w towarzystwie ochroniarzy
Marek Kuchciński porusza się w towarzystwie ochroniarzyŹródło: East News
d37qmtg

Marek Kuchciński nie jest już marszałkiem Sejmu, ale jak wynika z informacji "Faktu", cały czas korzysta z przywilejów. Jeździ terenową limuzyną i korzysta w ochrony. Wokół Kuchcińskiego chodzą uzbrojeni ochroniarze.

Gazeta pyta, z czego wynika ta ochrona dla eksmarszałka, ale o odpowiedź trudno. - Jeżeli policja realizuje działania w tym zakresie, to mają one charakter niejawny - tłumaczy nadkom. Marta Tabacz-Rygiel.

Odpowiedzi nie chce też udzielić Służba Ochrony Państwa. Ppłk Bogusław Piórkowski powiedział, że nie ujawniają takich informacji.

d37qmtg

Jak donosi gazeta, koszt dobowej ochrony to średnio 3 tys. zł.

Ponadto w poniedziałek media obiegła informacja o tym, że Marek Kuchciński zajmuje prezydencki pałacyk, mimo że nie jest już marszałkiem Sejmu. Przeciwnicy polityka wyrazili swoje oburzenie. Kuchciński ma jednak prawo do zajmowania pałacyku przez dwa miesiące od momentu, kiedy przestał być marszałkiem.

Przepisy mówią ponadto, że osoba, która zajmuje kierownicze stanowisko państwowe, może wystąpić o przedłużenie umowy najmu o kolejne cztery miesiące. Czy z tego prawa skorzystał Kuchciński?

- Nic nie słyszałem. Z mocy prawa umowa się rozwiązuje w ciągu dwóch miesięcy - podkreślił w rozmowie z WP Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy i sekretarz stanu w KPRP.

d37qmtg

Wojna o Senat. PiS składa protesty wyborcze. Minister Muller wyjaśnia

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37qmtg

Podziel się opinią

Share
d37qmtg
d37qmtg
Więcej tematów