Trwa ładowanie...

Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Krystyna Łuczak-Surówka wspomina identyfikację ciała męża

• Łuczak-Surówka: kiedy dotknęłam go za rękę, nie byłam przygotowana, że będzie taka zimna

• Zdaniem wdowy sprzeciw wobec ekshumacji nic nie zmieni, decyzja została podjęta

• Prokuratura planuje ekshumacje 83 ciał ofiar katastrofy smoleńskiej

Share
Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Krystyna Łuczak-Surówka wspomina identyfikację ciała męża
Źródło: PAP, Fot: Paweł Kula
d35n2jg

- Liczę się z przeżyciami każdego, dlatego życzyłabym sobie, żeby też liczono się z moimi uczuciami - powiedziała w "Faktach po Faktach" Krystyna Łuczak-Surówka, wdowa po oficerze Biura Ochrony Rządu, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Łuczak-Surówka podkreśliła, że sprzeciw rodzin wobec ekshumacji nic nie zmieni, gdyż decyzja została już podjęta. Dodała, że ekshumacje są "niepotrzebne i niegodne".

d35n2jg

Opowiadała także o identyfikacji ciała męża w Moskwie. - Męża na pewno widziałam, proszę mi wierzyć, po prawie dwóch dekadach wspólnego życia nie byłam w stanie się pomylić. Zresztą nie mylimy się, kiedy kogoś kochaliśmy - stwierdziła.

- Ten moment, kiedy dotknęłam go za rękę, to mimo wszystko nie byłam przygotowana, że ona będzie taka zimna - powiedziała Łuczak-Surówka. - To był taki moment nieodwracalny. Nie pomyliłby się pan, gdyby to był ktoś bliski dla pana. Zresztą on był cały - dodała.

Według nieoficjalnych informacji medialnych, 14 listopada na Wawelu ma nastąpić ekshumacja Lecha i Marii Kaczyńskich. W sumie ma dojść do 83 ekshumacji. Rodziny kilkunastu ofiar nie godzą się na ekshumację swych bliskich.

d35n2jg

Podziel się opinią

Share
d35n2jg
d35n2jg
Więcej tematów