Trwa ładowanie...
dxf52xj

Ekolodzy z Extinction Rebellion głodują przed siedzibą TVP

W czwartek rozpoczęła się głodówka aktywistów organizacji ekologicznej Extinction Rebellion przed siedzibą TVP w Warszawie. Ich celem jest zwrócenie uwagi na to, że media zbyt mało uwagi poświęcają "katastrofie klimatycznej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekolodzy z Extinction Rebellion głodują  przed siedzibą TVP
Ekolodzy z Extinction Rebellion głodują przed siedzibą TVP (Domena publiczna)
dxf52xj

Protest głodowy rozpoczęło w czwartek 12 działaczy Extinction Rebellion. Rozbili oni niewielkie obozowisko przed siedzibą redakcji programów informacyjnych TVP przy Placu Powstańców Warszawy w stolicy. Celem jest zwrócenie uwagi na, ich zdaniem, niedostateczne zajmowanie się przez media zagadnieniami ekologii.

Miejsce protestu wynika z tego, że, zdaniem tej organizacji, TVP jest jednym z mediów, które nie odpowiedziało na apel Extinction Rebellion Polska z grudniu 2019 r. Była to prośba do koncernów medialnych o większe ich zaangażowanie w informowanie o zmianach klimatu. Ponadto, w ocenie działaczy tej organizacji, telewizja publiczna, w porównaniu z innymi mediami, poświęca tym zagadnieniom wyjątkowo mało uwagi.

- Sytuacja klimatyczna jest dramatyczna. Tymczasem większość mediów w Polsce albo temat ignoruje, albo nie poświęca mu wystarczająco dużo uwagi. Widać to w szczególności wtedy, gdy informacje o katastrofie klimatycznej zestawimy z informacjami o pandemii koronawirusa. A przecież, jak mówią naukowcy, katastrofa klimatyczna zabije nieporównywalnie więcej ludzi niż COVID-19 - uważa Błażej Miernikiewicz z Extinction Rebellion Polska cytowany przez portal oko.press.

Extinction Rebellion protestowała już wcześniej w Polsce

Organizacja ekologiczna Extinction Rebellion (z ang. bunt przeciwko wymieraniu) jest międzynarodowym ruchem, którego celem jest walka z biernością państw w związku z "katastrofą klimatyczną", z którą, według jego działaczy, mamy obecnie do czynienia. Zgodne z informacjami podawanymi na stronie internetowej tej organizacji jej aktywiści działają w 1175 grupach lokalnych w 68 krajach na całym świcie. Charakterystyczną cechą Extinction Rebellion są działania poprzez obywatelskie nieposłuszeństwo bez użycia przemocy.

dxf52xj

To nie pierwsza taka akcja tej organizacji w Polsce. W listopadzie 2019 r. pod gmachem Sejmu odbył się 24-godzinny protest siedmiorga aktywistów Extinction Rebellion.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Rekompensata dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxf52xj

Podziel się opinią

Share
dxf52xj
dxf52xj
Więcej tematów