Trwa ładowanie...
d2czruy

Egzekucja zwolenników afgańskiego króla

Talibowie dokonali egzekucji, przez powieszenie, trzech zwolenników byłego króla Afganistanu Zahira Szaha - podała agencja AIP.

Share
d2czruy

Należeli oni do 25-osobowej grupy schwytanej podczas misji nakłaniania talibów do przejścia na stronę opozycji. Egzekucję wykonano w Dehrwad w prowincji Uruzgan. Afgańska agencja podała w Pakistanie w sobotę, że stracona trójka należała do grupy schwytanych w czwartek 25 mężczyzn, których talibowie uważają za zwolenników byłego króla i bliskich współpracowników plemiennego przywódcy Pasztunów, Hamida Karzai, byłego wiceministra spraw zagranicznych w poprzednim rządzie afgańskim i obecnie współpracownika byłego monarchy.

Samego Karzai nie schwytano. Talibowie utrzymują, że trwają poszukiwania ukrywającego się w górach współpracownika byłego króla. Karzai prawdopodobnie prowadził tu misję podobną do tej, jaką zajmował się schwytany i powieszony przed ponad tygodniem dowódca mudżahedinów Abdul Haq. Usiłował on skontaktować się z dowódcami talibańskimi i przeciągnąć ich na stronę opozycji.(ck)

d2czruy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2czruy
d2czruy
Więcej tematów