Trwa ładowanie...

Egzekucja 24 osób w Syrii. "Byli odpowiedzialni za wywołanie pożarów"

W Syrii przeprowadzono egzekucję 24 osób, które zostały oskarżone i skazane za terroryzm, a dokładnie za podpalenia pól oraz lasów, które doprowadziły do śmierci kilku osób. Ta wiadomość wstrząsnęła nawet mieszkańcami owładniętej wojną Syrii. Oskarżeni nie mają prawa do obrony - wyjaśniła Sara Kayyli.

Pożary w Syrii strawiły tysiące hektarów pól i lasów Pożary w Syrii strawiły tysiące hektarów pól i lasów Fot: SANA / Reuters / Forum
d3ijjeh
d3ijjeh

W Syrii dokonano brutalnej egzekucji 24 osób. Wcześniej zostały one oskarżone i skazane za wywołanie pożarów, które w 2020 roku strawiły tysiące hektarów pól i lasów, doprowadzając do śmierci trzech osób.

"Rozstrzelani zostali skazani za popełnienie aktów terrorystycznych, które doprowadziły do śmierci, a także zniszczenia infrastruktury państwowej, własności publicznej i prywatnej" - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości Syrii w czwartek, 21 października.

Jedenaście innych osób skazano na dożywotnie roboty, cztery na tymczasową pracę karną, a pięcioro nieletnich na kary więzienia od 10 do 20 lat.

Ważny temat: Pomoc imigrantom przy granicy z Białorusią. "Prawo od nas tego wymaga"

"Nie ujawniono ich tożsamości, nie podano również szczegółów dotyczących miejsca i sposobu wykonywania egzekucji" - donosi Al Jazeera.

d3ijjeh

W Syrii udokumentowano w ubiegłym roku 187 pożarów, które dotknęły 280 miast i wsi. Zniszczeniu uległo 13 tys. hektarów gruntów rolnych oraz 11 tys. hektarów lasów, spłonęło 370 domów.

Egzekucja 24 osób w Syrii. "Oskarżeni nie mają prawa do obrony"

Nawet w ogarniętej wojną Syrii egzekucja 24 osób wywołała poruszenie.

Syryjska badaczka z Human Rights Watch Sara Kayyali powiedziała reporterowi telewizji Al Jazeera, że ​​wiadomość o 24 egzekucjach była "szokująca".

- Na bazie obserwacji przeszłości wiemy, że procesy, które toczą się wobec podejrzanych o terroryzm w Syrii, nie są właściwie prowadzone. Oskarżeni nie mają prawa do obrony - wyjaśniła Sara Kayyli.

d3ijjeh

Jej zdaniem ta sytuacja pokazuje, jak wiele trzeba jeszcze zmienić w Syrii, aby zreformować system i zapewnić bezpieczeństwo Syryjczykom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ijjeh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ijjeh
Więcej tematów