Trwa ładowanie...
d1pc1no

Egzamin ósmoklasisty 2019. Sprawdź, kiedy uczniowie będą zdawać język polski, matematykę oraz język obcy? Znamy dokładny harmonogram

Egzaminy ósmoklasisty 2019 zbliża się wielkimi krokami. Zobacz, w jakich terminach uczniowie będą zdawać konkretne przedmioty – język polski, matematyka, język obcy. Znamy dokładny harmonogram.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin ósmoklasisty 2019. Sprawdź, kiedy uczniowie będą zdawać język polski, matematykę oraz  język obcy? Znamy dokładny harmonogram
Egzamin ósmoklasisty 2019. Sprawdź, kiedy uczniowie będą zdawać język polski, matematykę oraz język obcy? Znamy dokładny harmonogram (Fotolia)
d1pc1no

Egzamin ósmoklasisty 2019 – harmonogram

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się już w połowie kwietnia. Uczniowie szkół podstawowych zmierzą się z zagadnieniami z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Wszystkie egzaminy zaplanowano na godzinę 9:00. Odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:
15 kwietnia 2019 (poniedziałek)
język polski
16 kwietnia 2019 (wtorek)
matematyka
17 kwietnia 2019 (środa)
język obcy nowożytny

Należy podkreślić, że przystąpienie do egzaminu stanowi warunek ukończenia szkoły podstawowej. Uczniowie, którzy z powodu problemów zdrowotnych lub ważnych wypadków losowych nie przystąpią do testów, będą musieli zdawać egzaminy w dodatkowych terminach, przewidzianych na czerwiec. Według następującego harmonogramu egzaminy odbędą się w następujących terminach:
3 czerwca 2019 (poniedziałek)
język polski
4 czerwca 2019 (wtorek)
matematyka
5 czerwca 2019
język obcy nowożytny

d1pc1no

Egzamin ósmoklasisty 2019 – kiedy będą wyniki?

Wyniki egzaminu zostaną udostępnione 14 czerwca, natomiast zaświadczenia o ich wyniku zostaną przekazane 21 czerwca. Powtórne pisanie testów w celu poprawy punktacji nie będzie możliwe. Powszechnie wiadomo, że wyniki odgrywają kluczową rolę w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Pod uwagę będą również brane oceny odnotowane na świadectwie. Ze względu na fakt, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach od 15 do 17 kwietnia 2019, część szkół odwoła wówczas zajęcia lekcyjne. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie jednak zależeć od dyrektora konkretnej placówki.

d1pc1no

Podziel się opinią

Share

d1pc1no

d1pc1no
Więcej tematów