Trwa ładowanie...
d1x5fe9

Egzamin gimnazjalny 2019 – język angielski, niemiecki, hiszpański i francuski. Zobacz arkusze CKE z pytaniami z języków obcych

Egzamin gimnazjalny 2019 – dziś, w piątek 12 uczniowie pisali test z języków obcych. Język angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski i włoski. Udostępniamy linki do oficjalnych arkuszy CKE. Zobacz, na jakie pytania odpowiadali uczniowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin gimnazjalny 2019 – język angielski, niemiecki, hiszpański i francuski. Zobacz arkusze CKE z pytaniami z języków obcych
Egzamin gimnazjalny 2019 – język angielski, niemiecki, hiszpański i francuski. Zobacz arkusze CKE z pytaniami z języków obcych (PAP)
d1x5fe9

Egzamin gimnazjalny 2019 – języki obce

Dziś, w piątek 12 kwietnia 2019 gimnazjaliści zmagali się już z ostatnią po humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej, częścią egzaminu gimnazjalnego, sprawdzającego ich znajomość języków obcych. Do wyboru mieli jeden z języków nowożytnych: angielski, ‎francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński oraz włoski. Zaliczenie egzaminu z języka obcego, na poziomie podstawowym jest obowiązkiem każdego gimnazjalisty, który chce kontynuować kolejne etapy edukacji. Należy zaznaczyć, że uczeń mógł zdawać test na poziomie podstawowym tylko z tego języka, którego uczył się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. Egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym był obowiązkowy dla tych, którzy wybrali język, którego uczyli się również szkole podstawowej. Do tego testu mogli przystąpić również inni gimnazjaliści, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności językowe. Przypominamy, że egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym rozpoczął się o 9:00, a na poziomie rozszerzonym o 11:00.

Egzamin gimnazjalny 2019 – arkusze CKE

Poniżej opublikowaliśmy linki do arkuszy CKE z pytaniami z następujących testów językowych.

d1x5fe9

Egzamin gimnazjalny z języków obcych (poziom podstawowy)
Arkusz CKE – język angielski
Arkusz CKE – język niemiecki
Arkusz CKE – język francuski
Arkusz CKE – język hiszpański
Arkusz CKE – język rosyjski
Arkusz CKE – język włoski

Warto zaznaczyć, że przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowych zadeklarowało aż 87 procent uczniów. 83 procent z nich przystąpi także do egzaminu na poziomie rozszerzonym z tego samego języka.

d1x5fe9

Podziel się opinią

Share
d1x5fe9
d1x5fe9
Więcej tematów