Trwa ładowanie...

Egipt zakazał sprzedaży żółtych kamizelek. Chce uniknąć protestów podobnych do tych we Francji

Władze Egiptu zakazały sprzedaży żółtych, odblaskowych kamizelek. Decyzja spowodowana jest obawami o wywołanie fali protestów takich, jakie są obecnie we Francji lub tych sprzed kilku lat, gdy obalono rząd Husniego Mubaraka.
Share
Egipt zakazał sprzedaży żółtych kamizelek. Chce uniknąć protestów podobnych do tych we Francji
Egipt zakazał sprzedaży żółtych kamizelek. Chce uniknąć protestów podobnych do tych we FrancjiŹródło: iStock.com
d3iq4ou

Do sklepów z żółtymi kamizelkami w Egipcie przychodzili policjanci i nakazali natychmiastowe usunięcie towaru z wystawy. - Przyszła policja i powiedziała, że mamy przestać je sprzedawać. Takie dostali rozkazy - mówił jeden z właścicieli sklepu z żółtymi kamizelkami.

Ponowienie sprzedaży żółtych kamizelek klientom indywidualnym w Egipcie ma być karane, ale sprzedawcy nie wiedzą, jakie kary mogą za to otrzymać.

Żółte kamizelki w Egipcie mogą teraz kupić wyłącznie firmy, ale muszą mieć zezwolenie służb specjalnych. Zakaz ma obowiązywać do końca stycznia.

Egipska policja przedstawi uzasadnienie zakazu w tygodniu na specjalnym spotkaniu z przedstawicielami hurtowni i importerów żółtych kamizelek. Z informacji brytyjska dziennika "The Guardian" wynika, że nieoficjalnie władze Egiptu chcą uniknąć takiej fali protestów, jaka obecnie panuje we Francji lub kilka lat temu obaliła rząd Mubaraka.

d3iq4ou

Podziel się opinią

Share
d3iq4ou
d3iq4ou
Więcej tematów