Trwa ładowanie...
d49sx9f
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Egipt: kolejne wyroki śmierci na Bractwo Muzułmańskie

Egipski sąd skazał na karę śmierci 22 członków Bractwa Muzułmańskiego w związku z atakiem na komisariat policji na obrzeżach Kairu, do jakiego doszło w 2013 roku - podały źródła sądowe. Obrońcy skazanych zapowiadają złożenie apelacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego. Egipt, styczeń 2015 r.
Zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego. Egipt, styczeń 2015 r. (AFP, Fot: MOHAMED EL-SHAHED)
d49sx9f

Według źródeł agencji Reutera jeden oskarżony, który jest niepełnoletni, został skazany na 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd uznał, że cała grupa jest winna morderstwa, próby morderstwa i zniszczenia mienia publicznego. Miało to związek z atakiem na komisariat w mieście Kardesa na zachód od Kairu, w którym zginął jeden policjant.

Od obalenia przez wojsko egipskie w lipcu 2013 roku wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Mohammeda Mursiego do więzień trafiły tysiące członków tego ugrupowania. Pod koniec 2013 roku władze uznały Bractwo Muzułmańskie za ugrupowanie terrorystyczne.

d49sx9f

Obecne władze Egiptu są oskarżane o wykorzystywanie sądownictwa do represjonowania przeciwników politycznych. W rezultacie zbiorowych procesów, krytykowanych przez społeczność międzynarodową, na śmierć skazano setki zwolenników Mursiego, a 15 tys. osób trafiło do więzień.

Zobacz również wideo: Brutalna pacyfikacja opozycji w Kairze

d49sx9f

Podziel się opinią

Share

d49sx9f

d49sx9f
Więcej tematów