Trwa ładowanie...
d4hy3gs

ECCO podbija stawkę dla warszawskiego ZOO - w puli 30 000 złotych za zdjęcia ze spaceru

Czy zdjęcia ze spacerów mogą być warte 30 000 złotych? Teraz tak! W ciągu zaledwie kilkudziesięciu dni 500 internautów nadesłało swoje zdjęcia i zebrało kwotę 20 000 złotych. ECCO zdecydowało się podbić stawkę i jeśli znajdzie się kolejnych 250 osób, które zechcą wesprzeć alpakoterapię, na konto Fundacji Panda, działającej przy warszawskim ZOO, wpłaci dodatkowe 10 000 złotych, czyli w sumie aż 30 000 złotych. Akcja trwa do ECCO Walkathonu, który odbędzie się już 15 września na Agrykoli w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ECCO podbija stawkę dla warszawskiego ZOO - w puli 30 000 złotych za zdjęcia ze spaceru
(Materiały prasowe)
d4hy3gs

„Chodź pomóc” to akcja specjalna, towarzysząca imprezie charytatywnej ECCO Walkathon. Za każde zdjęcie wykonane podczas dowolnego spaceru, które do 15 września 2018 roku zostanie zamieszczone na stronie https://pl.ecco.com/pl-PL/eccowalkathon, ECCO przekaże 40 złotych na alpakoterapię prowadzoną przez Fundację Panda w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Beneficjentami tej akcji będą nie tylko wszyscy odwiedzający ZOO, ale przede wszystkim dzieci toczące nierówną walkę z autyzmem, chorobami psychicznymi, zaburzeniami ruchu, nadciśnieniem, depresją, ADHD, nerwicą, porażeniem mózgowym czy zespołem Downa.

„Alpakoterapia jest szczególną formą zooterapii, wspomagającą rehabilitację umysłową i motoryczną w oparciu o kontakt z alpakami. Zwierzęta szybko zaskarbiają sobie sympatię i zaufanie dzieci, które lubią się z nimi bawić. Dzięki środkom zebranym w ramach aplikacji „Chodź pomóc – ECCO Walkathon” będą mogły się o tym przekonać dzieci odwiedzające warszawskie ZOO. Bez partnera takiego jak ECCO nie mielibyśmy szansy na realizację tego projektu” – wyjaśnia Ewa Rembiszewska, Prezes Fundacji PANDA.

W projekt wsparcia Fundacji PANDA zaangażowały się wybitne osobowości ze świata sportu, filmu i mediów, m.in.: Paweł Płuska, Anna Guzowska, Karol Strasburger, Paweł Wawrzecki, Beata Tadla, Karol Wójcicki. ECCO, by przekazać 30 000 złotych, musi zgromadzić w sumie 750 fotografii.

d4hy3gs

Dlaczego Alpakoterapia?

Alpaki to zwierzętami o bardzo łagodnym usposobieniu – delikatne, płochliwe i zupełnie pozbawione agresji. Są szczególnie pozytywnie nastawione do dzieci. Są inteligentne i interesują się otoczeniem. Szybko uczą się nowych rzeczy, jak np. jedzenie z ręki człowieka czy chodzenie na smyczy. Bardzo lubią być głaskane i przytulane, a sam ich wygląd wzbudza sympatię i uśmiech. Alpaki pomagają dotrzeć do dzieci, wskazują zachowania, które dzieci mogą naśladować.

Dlatego doskonale sprawdzają się w zooterapii i wspomagają rehabilitację ruchową oraz umysłową dzieci z autyzmem, ADHD, porażeniem mózgowym, zespołem Downa czy niedorozwojem umysłowym. Poprzez zabawy, przytulanie, głaskanie, dzieci otwierają się i rozluźniają, są radosne, uśmiechnięte i bardzo precyzyjnie wykonują ćwiczenia. Dzięki zajęciom ze zwierzętami dzieci są odważniejsze, oswajają się z tym co miękkie, twarde, mokre czy suche, uczą się panowania nad ciałem. Bardzo istotnym elementem jest również ruch, tego typu zajęcia poprawiają motorykę.

„Społeczność ECCO Walkathon to ludzie wrażliwi na potrzeby innych, dlatego jestem przekonany, że aktywnie włączą się w nasze działania. Każdego miłośnika spacerów zachęcam nie tylko do publikacji własnych zdjęć, ale też do dzielenia się informacją o akcji ze znajomymi, np. za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ten sposób znacząco zwiększymy jej zasięg, zapewniając jak największej liczbie dzieci udział w niezwykłej formie terapii, przygotowanej przez Fundację PANDA” – powiedział Maciej Wyrwas, Marketing & E-commerce Manager marki ECCO, organizatora ECCO Walkathon.

Akcja „Chodź pomóc” potrwa do 15 września, czyli dnia, w którym odbywa się ECCO Walkathon. Jeszcze można wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie – limitowana pula biletów normalnych i dziecięcych (do 12 roku życia) do nabycia w wybranych sklepach ECCO i ECCO Kids w Polsce oraz na ecco.com w cenie 39 złotych.

Bądź z nami również na Facebooku i ecco.com

d4hy3gs

Podziel się opinią

Share
d4hy3gs
d4hy3gs
Więcej tematów