Trwa ładowanie...
d2c1rkd

Ebola znów atakuje. Wykryto przypadki zachorowań.

Ebola – wykryto cztery przypadki zachorowań na krwotoczną gorączkę w Demokratycznej Republice Konga.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ebola znów atakuje. Wykryto przypadki zachorowań.
Ebola znów atakuje. Wykryto przypadki zachorowań. (iStock.com)
d2c1rkd

Ebola – czy epidemia wróciła?

W okolicach Manginy, mieście położonym w Demokratycznej Republice Konga wykryto cztery przypadki zachorowań na ebolę. Według danych podanych przez lokalne ministerstwo zdrowia choroba została wywołana przez Zaire.

W okolicach leżącej ok 100 km od granicy z Ugandą, liczącej ok 60 tysięcy mieszkańców Maginy kolejne 20 osób zmarło na skutek niezidentyfikowanej gorączki krwotocznej. Śmiertelne przypadki miały miejsce przede wszystkim pod koniec lipca.

d2c1rkd

Oficjalny koniec epidemii – nadal aktualny?

Wcześniej, jeszcze w lipcu ministerstwo zdrowia DRK oficjalnie ogłosiło, iż po 42 dniach nastał koniec epidemii eboli. Wówczas nie odnotowano jeszcze żadnego przypadku nowego zachorowania. Podczas epidemii zmarły 33 osoby, 21 udało się przeżyć.
Kraj może zyskać miano wolnego od epidemii, gdy dobiegnie końca sześciotygodniowy proces przejściowy trwający od wyleczenia ostatniego pacjenta.

Ebola - objawy

Pierwsze objawy gorączki krwotocznej przypominają objawy gryp. Należy jednak mieć na uwadze, że kolejne etapy i gwałtowne pogorszenie się stanu chorego następują zdecydowanie szybciej.

d2c1rkd

Wśród objawów eboli wymienia się:

• wysoka temperatura.
• bóle mięśni.
• biegunka.
• wymioty.
• bóle brzucha, klatki piersiowej oraz głowy.
• wysypka.

Ebola szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową. Jest w stanie przetrwać w organizmie nosiciela do roku i może zostać przeniesiony drogą płciową.

d2c1rkd

Podziel się opinią

Share

d2c1rkd

d2c1rkd
Więcej tematów