Trwa ładowanie...
ebola
Maja Kołodziejczyk
03-08-2018 08:54

Ebola znów atakuje. Wykryto przypadki zachorowań.

Ebola – wykryto cztery przypadki zachorowań na krwotoczną gorączkę w Demokratycznej Republice Konga.

Ebola znów atakuje. Wykryto przypadki zachorowań.Źródło: iStock.com
d4n6yk5
d4n6yk5

Ebola – czy epidemia wróciła?

W okolicach Manginy, mieście położonym w Demokratycznej Republice Konga wykryto cztery przypadki zachorowań na ebolę. Według danych podanych przez lokalne ministerstwo zdrowia choroba została wywołana przez Zaire.

W okolicach leżącej ok 100 km od granicy z Ugandą, liczącej ok 60 tysięcy mieszkańców Maginy kolejne 20 osób zmarło na skutek niezidentyfikowanej gorączki krwotocznej. Śmiertelne przypadki miały miejsce przede wszystkim pod koniec lipca.

Oficjalny koniec epidemii – nadal aktualny?

Wcześniej, jeszcze w lipcu ministerstwo zdrowia DRK oficjalnie ogłosiło, iż po 42 dniach nastał koniec epidemii eboli. Wówczas nie odnotowano jeszcze żadnego przypadku nowego zachorowania. Podczas epidemii zmarły 33 osoby, 21 udało się przeżyć.
Kraj może zyskać miano wolnego od epidemii, gdy dobiegnie końca sześciotygodniowy proces przejściowy trwający od wyleczenia ostatniego pacjenta.

Ebola - objawy

Pierwsze objawy gorączki krwotocznej przypominają objawy gryp. Należy jednak mieć na uwadze, że kolejne etapy i gwałtowne pogorszenie się stanu chorego następują zdecydowanie szybciej.

d4n6yk5

Wśród objawów eboli wymienia się:

• wysoka temperatura.
• bóle mięśni.
• biegunka.
• wymioty.
• bóle brzucha, klatki piersiowej oraz głowy.
• wysypka.

Ebola szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową. Jest w stanie przetrwać w organizmie nosiciela do roku i może zostać przeniesiony drogą płciową.

d4n6yk5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n6yk5
Więcej tematów