Trwa ładowanie...
d3grexr
Paweł Kukiz

Dziwny wpis Kukiza na Facebooku. Poseł dementuje

Po tym jak we wtorek lider Kukiz`15 trafił do szpitala w internecie pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, co mogło być powodem jego niedyspozycji. W gąszczu komentarzy były zarówno negatywne i pozytywne słowa. Wśród tych drugich, znalazły się życzenia zdrowia od... "Pawła Kukiza". Poseł twierdzi, że po internecie krąży fałszywy screen i ktoś się pod niego podszył. Publikuje też treść zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, skierowanego do warszawskiej prokuratury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz w szpitalu
Paweł Kukiz w szpitalu (Twitter)
d3grexr

Polityk najwyraźniej śledzi na bieżąco komentarze w sieci na swój temat i nie do końca radzi sobie z wszechobecnym w internecie hejtem. We wtorek napisał post prosto ze szpitala, w którym zwrócił się do krytykujących go osób i wyjaśnił co mu dolega. Nieprzychylne komentarze i tak nadal się pojawiały, ale pojawił się też post od "Pawła Kukiza".

"Zdrowia Panie Pawle!!!:) Proszę szybko wracać do pracy o nową polskę, w której nie będzie miejsca dla tych złodzei". Jest Pan naszą jedyną nadzieją Cała moja rodzina pana wspiera i czekamy szybko na pana powrót Wszystkiego dobrego" (pisownia oryginalna) - napisał "Paweł Kukiz".

Internauci spekulowali, że polityk ma prawdopodobnie inne konto na Facebooku i z niego chciał opublikować pozytywny komentarz, ale zapomniał się przelogować. Co prawda wpis szybko został usunięty, ale internauci i tak zdążyli zrobić zrzut ekranu. Żartobliwe dopytywali, czy również sam sobie lajkuje posty lub czy ma brata bliźniaka.

Niektórzy nie dowierzali, że polityk mógłby zaliczyć aż taka banalną wpadkę i zastanawiają się czy komentarz nie jest fejkiem. Sprawa wywołała duże poruszenie w sieci, dlatego postanowiliśmy ją opisać.

Po publikacji artykułu Paweł Kukiz odniósł się do sytuacji. Według niego sytuacja nie miała miejsca, a wpis jest fałszywy. Twierdzi przede wszystkim, że ktoś się pod niego podszył i w związku z tym skierował do Prokuratur Rejonowej Warszawa Śródmieście doniesienie o popełnieniu przestępstwa (które opublikował też w sieci).

Paweł Kukiz pisze w nim: "Niniejszym, działając w imieniu własnym, zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa na moją szkodę popełnionego przez osobę posiadającą profil na serwisie społecznościowy Twitter o nazwie Szymon Jarzyński lub przez innego nieznanego mi z imienia i nazwiska sprawcę polegającego na: Podszyciu się pode mnie poprzez stworzenie mojego podrobionego konta na internetowym serwisie społecznościowym Facebook celem umieszczenia ośmieszającego mnie komentarza pod wiadomością o moim stanie zdrowia, którą zamieściłem na tym profilu w dniu 13 września 2017 r. tj. czyn z art. 190a § 2 kodeksu karnego."

d3grexr

Podziel się opinią

Share

d3grexr

d3grexr
Więcej tematów