Dziwna tajemnica Nowickiej

Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, kierowana przez świeżo wybraną na wicemarszałka Wandę Nowicką, otrzymywała pieniądze od koncernu farmaceutycznego, produkującego środki antykoncepcyjne oraz od międzynarodowej organizacji, promującej aborcję i produkującej przyrządy do przerywania ciąży. Podstawowym pytaniem jest to, czy Wanda Nowicka i jej organizacja brały pieniądze jawnie i czy informowały o tym opinię publiczną. Wiele na to wskazuje, że nie – informuje „Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wanda Nowicka
Wanda Nowicka (PAP, Fot: Leszek Szymański)
WP

Fundacja PRO-Prawo do życia chce odwołania Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu, dlatego złożyła zawiadomienia do prokuratury w związku z ujawnionymi kilka dni temu informacjami na temat kierowanej przez nią Federacji.

Igor Janke zastanawia się w "Rzeczpospolitej", czy organizacja pozarządowa może pozyskiwać pieniądze od każdej firmy, czy Wanda Nowicka znalazła się w sytuacji konfliktu interesów, biorąc – dla swojej organizacji – pieniądze od firmy farmaceutycznej produkującej narzędzia do przeprowadzania aborcji i w końcu, czy zachowała się nieetycznie, korzystając z pieniędzy sponsorów i głosząc poglądy, które ułatwiały tymże sponsorom robienie interesów.

Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ najpierw trzeba stwierdzić, czy Wanda Nowicka i jej organizacja brały pieniądze jawnie i czy informowały o tym opinię publiczną.

WP

Wszystkie dokumenty badał sąd i okazało się, że były one zawarte w sprawozdaniach finansowych. Ale opinia publiczna nic o tym nie wiedziała. Jak pisze Janke, na stronie Federacji ich nie ma.

Przeczytaj też: Działacz Ruchu Palikota pozywa Kaczyńskiego, domaga się...

Polub WP Wiadomości
WP
WP