PolskaDziś spotkanie Kaczyński - Ziobro. PO ma się czego bać?

Dziś spotkanie Kaczyński - Ziobro. PO ma się czego bać?

Dziś Jarosław Kaczyński spotka się ze Zbigniewem Ziobrą. Tematem rozmowy będzie współpraca ugrupowań podczas następnych wyborów. Politycy prawicowi zapowiadają współdziałanie, które ma odsunąć PO od władzy. Koalicja nic sobie z tych pogróżek nie robi.

Dziś spotkanie Kaczyński - Ziobro. PO ma się czego bać?
Źródło zdjęć: © WP.PL | Łukasz Szełemej

Ryszard Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że Platforma Obywatelska ma się czego bać. Jak mówił, afera taśmowa pokazała, że w Polsce potrzeba "nowej jakości politycznej", a może nią być jedność prawicy. - Teraz PO będzie miała z kim przegrać i to boleśnie - powiedział Czarnecki. Politykowi PiS wtóruje Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Jego zdaniem, regionalni działacze chcą współpracy przed wyborami samorządowymi. - Na ołtarzu jedności nie chcemy poświęcić swoich przekonań, poglądów i tego, co nas kiedyś podzieliło, ale waga spraw jest taka, ze najwyższą wartością jest racja państwa, a ona wymaga konsolidacji i łączenia sił - mówi Cymański.

Jednak te zapowiedzi nie psują nastroju politykom rządzącej koalicji. Julia Pitera z PO nie wierzy w możliwość bliskiej współpracy polityków prawicowych. Wyraziła ona wątpliwość, czy Jarosław Kaczyński będzie mógł tolerować "rozbuchane ambicje" Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry.

Zbliżenie na prawicy lekceważy też Stanisław Żelichowski z PSL. Polityk nie wierzy, by z nawiązania współpracy tych ugrupowań mogło wyjść coś dobrego.

Krzysztof Gawkowski z SLD uważa, że jednoczeniu prawicy należy przeciwstawić bliższe współdziałanie partii lewicowych. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński i Janusz Korwin - Mikke to "największe nieszczęście, jakie mogłoby się przytrafić Polakom". Krzysztof Gawkowski mówił, ze oznaczałoby to "budowanie państwa antysystemowego, w którym szuka się odpowiedzialność wszystkich i wszędzie bez zauważania własnej winy". Według posła SLD, byłoby to jeszcze gorsze, niż rządy PO i nie można na to pozwolić.

Według zapowiedzi Ryszarda Czarneckiego współpraca partii prawicowych nie będzie polegała na zawieraniu koalicji, a raczej wystawianiu wspólnych list podczas wyborów.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)