Trwa ładowanie...
d46pde0
IAR

Dziś decyzja ws. przedłużenia sankcji wobec Rosji

Dziś ma zapaść decyzja o przedłużeniu unijnych sankcji gospodarczych wobec Rosji - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio. Mają ją podjąć ambasadorowie 28 krajów na spotkaniu w Brukseli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: Vasily Maximov)
d46pde0

Sankcje, które wygasają pod koniec lipca, mają być przedłużone o pół roku - do stycznia. O tym, że taka decyzja jest możliwa, mówiło się nieoficjalnie w Brukseli od jakiegoś czasu. Zresztą już w marcu unijni przywódcy zgodzili się, że zniesienie sankcji jest możliwe tylko wtedy, gdy zawieszenie broni na Wschodzie będzie przestrzegane. A jednym z postanowień mińskiego porozumienia było oddanie Ukrainie kontroli nad granicą do końca roku.

Z informacji Polskiego Radia wynika, że przedłużenie sankcji dziś jest przesądzone, a oficjalnie potwierdzą tę decyzję unijni ministrowie spraw zagranicznych na poniedziałkowym spotkaniu w Luksemburgu.

Sankcje nałożone na Rosję w ubiegłym roku spowodowały ograniczenie największym rosyjskim bankom dostępu do rynków kapitałowych, embargo na dostawy broni, a także zakaz sprzedaży Rosjanom zaawansowanych technologii, w tym związanych z wydobyciem ropy ze złóż arktycznych.

d46pde0

Podziel się opinią

Share

d46pde0

d46pde0
Więcej tematów