ŚwiatDżihadyści z Państwa Islamskiego dokonali brutalnej egzekucji w Syrii

Dżihadyści z Państwa Islamskiego dokonali brutalnej egzekucji w Syrii

Dżihadyści z Państwa Islamskiego dokonali brutalnej egzekucji w Syrii
Źródło zdjęć: © PAP/EPA | SEDAT SUNA

27.10.2014 14:45, aktual.: 27.10.2014 18:16

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) ścięli głowy czterem członkom sunnickiego plemienia al-Szeitaat na wschodzie Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Plemię to już w sierpniu padło ofiarą masakry dokonanej przez IS.

- Państwo Islamskie dokonało w niedzielę egzekucji na czterech mężczyznach, członkach plemienia al-Szeitaat (Szuaitat) w mieście al-Bukamal w prowincji Dajr az-Zaur, oskarżając ich o współpracę z reżimem prezydenta Baszara el-Asada - poinformował szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman. Bukamal, w pobliżu granicy z Irakiem, jest jednym z głównych miast będących pod kontrolą IS.

Szeitaat to wpływowa grupa etniczno-religijna w Dajr az-Zaur, która próbowała w lecie wystąpić przeciwko IS w tym bogatym w ropę naftową regionie; sunniccy dżihadyści z IS uważają ich za niewiernych.

W ciągu dwóch pierwszych tygodni sierpnia ponad 700 członków tego plemienia zostało zamordowanych przez IS; w większości byli to cywile.

Państwo Islamskie ogłosiło, że członkowie plemienia będą "masowo eliminowani". Sposób wykonywania egzekucji przez Państwo Islamskie Obserwatorium określa jako "ludobójstwo". Najpierw morduje się ofiary na oczach członków rodzin, a następnie ścina się im głowy, które wbite na pal wystawiane są na widok publiczny.

Suniccy ekstremiści z IS proklamowali pod koniec czerwca tego roku islamski kalifat Iraku i Syrii po zdobyciu przez ich oddziały znacznych obszarów na północy tych państw.

Zobacz także wideo

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także