Trwa ładowanie...
d33hrsw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dżihadyści wprowadzają islamski program nauczania w syryjskich szkołach

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) zamknęli większość szkół w prowincji Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii, by wprowadzić tam własny "islamski program nauczania" - podało w piątek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dżihadyści wprowadzają islamski program nauczania w syryjskich szkołach
(PAP)
d33hrsw

W czasie, w którym szkoły nie będą funkcjonowały, bojownicy IS ocenią znajomość szariatu, czyli islamskiego prawa, wśród nauczycieli.

Według lokalnych źródeł islamiści zorganizowali w środę w jednym z meczetów w mieście Al-Majadin spotkanie z dyrektorami szkół, na którym poinformowali ich o tej decyzji.

Radykalna organizacja zbrojna, która kontroluje prawie całą prowincję Dajr az-Zaur, z wyjątkiem okolic lotniska, zorganizuje nauczycielom z Al-Majadin kurs religijnego prawa muzułmańskiego, by przygotować ich do stosowania nowego programu nauczania.

d33hrsw

IS poinformowało też nauczycieli z miasta Abu Kamal, przy granicy z Irakiem, że czwartek jest ostatnim dniem nauczania i że muszą przyłączyć się do zajęć, których tematem będzie szariat.

Przeciwko zamykaniu szkół protestowali w jednej z dzielnic miasta Dajr az-Zaur uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Państwo Islamskie opanowało znaczne obszary w północnym i zachodnim Iraku oraz na północy i wschodzie Syrii. W czerwcu dżihadyści ogłosili powstanie na tych terenach sunnickiego kalifatu.

d33hrsw

Podziel się opinią

Share

d33hrsw

d33hrsw
Więcej tematów