Trwa ładowanie...
d83qgql
01-06-2004 11:55

Dziewięć lat za udział w antyizraelskim spisku

Sąd w Australii skazał urodzonego na Wyspach Brytyjskich Australijczyka na dziewięć lat
więzienia za udział w spisku, który miał na celu zamach bombowy na
ambasadę Izraela w Canberze.

d83qgql
d83qgql

Do zamachu, który był przygotowywany w 2000 roku, ostatecznie nie doszło.

50-letni Jack Roche, który przeszedł na islam, jest pierwszym człowiekiem skazanym na podstawie nowego australijskiego prawa antyterrorystycznego.

Prokuratorzy żądali maksymalnej kary, czyli 25 lat więzienia.

Podczas trwającego 10 dni procesu Roche przyznał się do bliskich stosunków z organizacjami terrorystycznymi takimi jak Al-Kaida i Dżimaja Islamija, a także osobistego spotkania z Osamą bin Ladenem w Afganistanie przed czterema laty.

d83qgql
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d83qgql
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj