WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
ukraina
06-07-2006 (12:35)

Dziesięciodniowa okupacja mównicy w ukraińskim parlamencie zakończona

Po dziesięciu dniach okupacji parlamentu Ukrainy, deputowani przystąpili do pracy. Blokująca mównicę opozycyjna Partia Regionów Ukrainy porozumiała się z siłami "pomarańczowej koalicji"
co do obsady stanowisk w parlamencie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Praktycznie wszystkie wymogi Partii Regionów zostały spełnione. Uważamy, że nie ma dziś podstaw dla blokowania parlamentu - powiedział szef ugrupowania, były premier Wiktor Janukowycz.

Prorosyjska Partia Regionów dostała w środę to, czego się domagała. "Pomarańczowa koalicja", czyli Blok Julii Tymoszenko, proprezydencka Nasza Ukraina i socjaliści przystali, by głosowanie nad kandydaturą przewodniczącego parlamentu było tajne, a wybór premiera odbywał się w sposób jawny.

Opozycji przypadną także stanowiska przewodniczących kilkunastu komisji parlamentarnych. Opozycja otrzymuje dziś konkretne i realne instrumenty kontrolowania władzy - powiedziała prawdopodobna przyszła premier Julia Tymoszenko.

WP

Jarosław Junko

Polub WP Wiadomości
WP
WP