Trwa ładowanie...
optymizm
02-02-2019 08:00

Dzień Pozytywnego Myślenia. Dlaczego warto myśleć pozytywnie i być optymistą?

Zima jest okresem, który swoją atmosferą dołuje i zasmuca człowieka. Tym lepiej, że Dzień Pozytywnego Myślenia przypada na najzimniejszą porę roku - konkretnie dziś, 2 lutego. Tego dnia warto nastawić się optymistycznie i nastrajać się dobrą energią z różnych źródeł. Nie wszyscy wiedzą, dlaczego obchodzimy Dzień Pozytywnego Myślenia. Sprawdźmy to!

Dzień Pozytywnego Myślenia. Dlaczego warto myśleć pozytywnie i być optymistą?Źródło: iStock.com
d1ypm84
d1ypm84

Dzień Pozytywnego Myślenia – geneza święta

Pomysłodawcą Dnia Pozytywnego Myślenia jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. Od kilku lat zajmuje się badaniem wpływu optymistycznego myślenia na zdrowie i proces terapii. Opiera się też o badania naukowców, którzy zauważyli, że ludzie nastawieni pozytywnie są mniej narażeni na choroby serca, wylewy, depresję i nowotwory nawet o 10 procent.

Jedną z przyczyn lepszego samopoczucia może być fakt, że optymiści starają się prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia. Usposobienie wobec rzeczywistości jest w dużej mierze rzeczą wyuczoną – często nieświadomie. Oznacza to więc, że ciężką pracą można w dorosłym życiu świadomie zmieniać swoje nastawienie do świata.

Dzień Pozytywnego Myślenia – dlaczego jest nam potrzebny?

Gdy myślimy pozytywnie, mamy więcej energii do produktywnego i konstruktywnego działania w ciągu dnia. Zdecydowanie łatwiej jest nam wtedy w relacjach międzyludzkich – w nawiązywaniu nowych kontaktów oraz rozwijaniu tych, które już mamy. Bardziej wierzymy w siebie i swoje możliwości.

Pozytywne myślenie sprawia też, że dużo łatwiej jest nam wyjść z problemowych sytuacji, nabrać do wielu rzeczy oraz do samego siebie dystansu. Dzięki optymistycznemu nastawieniu z większą łatwością odkrywamy siebie i otaczający nas świat.

d1ypm84

Dzień Pozytywnego Myślenia – jak można nastawić się optymistycznie?

Uniwersalnego sposobu na zdobycie pozytywnej energii i optymistycznego myślenia oficjalnie nie ma. Każdy ma swoje wyuczone i wyrobione nawyki. Jedni będą szukać dobrej energii w muzyce i dźwiękach, drudzy w książkach, trzeci przy obcowaniu z naturą, jeszcze inni wśród ludzi, a kolejni przy aktywności fizycznej. Każdy sposób, który sprawi, że poczujemy się lepiej i zmienimy swoje myślenie na dużo bardziej pozytywne, jest dobry.

d1ypm84
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ypm84
Więcej tematów