Trwa ładowanie...

Dzień Otwarty w Hali Stulecia: wystawa, wycieczka i zwiedzanie

W sobotę, 23 sierpnia, odbędą się Dni Otwarte Hali Stulecia we Wrocławiu. Organizatorzy przygotowali wycieczki po osiedlu WuWa, zwiedzanie Hali oraz wystawy w Centrum Poznawczym.
Share
Dzień Otwarty w Hali Stulecia: wystawa, wycieczka i zwiedzanie
Źródło: WP.PL, Fot: Michał Dzierżak
d1ycuv9

Specjalny Dzień Otwarty Hali Stulecia organizatorzy zaplanowali na sobotę, 23 sierpnia. W ramach Dnia proponują przybyłym gościom bezpłatny wstęp do Hali oraz specjalny program zaplanowany przez Centrum Poznawcze, w ramach którego znajdzie się spacer po osiedlu WuWa oraz zwiedzanie Hali Stulecia i wystawy Centrum Poznawczego z przewodnikiem. Bilety na tę część Dnia Otwartego okazjonalnie wyniosą 5 zł.

Osiedle WuWa - Wohnungs und Werkraumausstellung - wystawa mieszkania i miejsca pracy - to modelowe modernistyczne osiedle znajdujące się w pobliżu kompleksu Hali Stulecia. Wystawa powstała w 1929 r. i objęła 37 budynków zaprojektowanych przez awangardowych niemieckich architektów. Osiedle uznane jest obecnie za zabytkowe z uwagi na walory architektoniczne i urbanistyczne.

Spacery po osiedlu WuWa rozpoczną się o godz. 11:00, 13:00 i 15:00.

d1ycuv9

W godzinach parzystych - 12:00, 14:00 oraz 16:00 - rozpocznie się zwiedzanie Hali Stulecia oraz Centrum Poznawczego. Zbudowana w latach 1911-13 według projektu Maxa Berga Hala, upamiętniać miała stulecie odezwy Fryderyka Wilhelma III, wzywającej do powszechnej walki Niemców z armią Napoleona Bonapartego. Centrum Poznawcze to stworzony niedawno projekt, mający pokaz historyczne i kulturalne walory kompleksu Hali Stulecia oraz Wrocławia.

Wydarzenia dnia otwartego zakończą się o godz. 19:00. Organizatorzy przypominają, że 23 sierpnia, z powodu odbywającego się koncertu "Męskie Granie", wstęp na Pergolę możliwy będzie tylko za okazaniem biletu na koncert.

d1ycuv9

Podziel się opinią

Share
d1ycuv9
d1ycuv9
Więcej tematów