Trwa ładowanie...

Dzień Niepodległości w USA. Amerykanie świętują

Dziś, 4 lipca w USA amerykanie obchodzą Dzień Niepodległości. To jeden z najważniejszych dni dla historii Stanów Zjednoczonych.

Share
Dzień Niepodległości w USA. Amerykanie świętują
Źródło: Getty Images
d2rp275

Amerykanie świętują dziś Dzień Niepodległości. 242 lat temu 4 lipca w 1776 r. w Ameryce uchwalono Deklarację niepodległości. Z tej okazji ambasada USA w Polsce przygotowała film, w którym nawiązuje do polsko-amerykańskiej historii.

Dyplomaci w nagraniu przypominają o wielkich Polakach i Amerykanach, którzy walczyli o niepodległość, takich jak Tadeusz Kościuszko Kazimierz Puławski i Woodrow Wilson. "Idea niepodległości to więź, moc i święte obietnice łączące oba nasze narody" - powiedział jeden z amerykańskich dyplomatów z ambasady w Polsce.

4 lipca jest dniem wolnym od pracy w Stanach Zjednoczonych. Z okazji Dnia Niepodległości, na terenie całej Ameryki, organizowane są koncerty, spotkania i przemówienia. Z tej okazji w Waszyngtonie odbywa się wieczorny pokaz fajerwerków.

Deklaracja niepodległości to akt prawny, który unzał trzynaście Kolonii brytyjskich w Ameryce Północnej wolnymi i niezależnymii od króla Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Hity polskich straganów. To turyści kupują na wakacjach?

d2rp275

Podziel się opinią

Share
d2rp275
d2rp275
Więcej tematów