Trwa ładowanie...

Dzień nauczyciela 2021. Kiedy wypada i czy to dzień wolny? Dzień Edukacji Narodowej już 14 października

Dzień Nauczyciela 2021 zbliża się wielkimi krokami. Jest to wyjątkowy dzień, kiedy uczniowie i rodzice dziękują pedagogom za ich pracę. Sprawdź, kiedy dokładnie i na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ono uchwalone.

Szkoła; lekcja; uczniowie; klasaSzkoła; lekcja; uczniowie; klasaŹródło: Unsplash.com, fot: CDC
d344vn5
d344vn5

Dzień Nauczyciela obchodzony jest co roku w październiku przez kadrę nauczycielską, wykładowców, przedszkolanki. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń, które odbywa się w trakcie trwania roku szkolnego. Dzień Nauczyciela 2021 wpisał się na stałe w kalendarz szkolny i dzięki temu świętować może cała społeczność szkolna - dyrekcja, nauczyciele, przedszkolanki, wykładowcy, pracownicy szkół i uczelni wyższych, rodzice, uczniowie.

Dzień Nauczyciela 2021. Kiedy wypada Święto Edukacji Narodowej?

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany jest Dniem Nauczyciela i jest polskim świętem oświaty oraz szkolnictwa wyższego w kraju. Obchodzone jest ono w ramach upamiętnienia rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, podczas sejmu rozbiorowego. Święto to jest stałe i co roku obchodzone jest 14 października.

W tym roku Dzień Nauczyciela wypada w czwartek 14 października. Wszystko wskazuje na to, że dzień ten będzie można świętować w murach szkoły. W poprzednim roku szkolnym niemal wszystkie zajęcia odbywały się zdalnie.

"To dotknie każdego z nas". Sikorski ostrzega przed Kaczyńskim

Dzień Nauczyciela 2021. Tego dnia nie ma lekcji i jest to dzień wolny?

Uczniów najbardziej interesuje to, czy 14 października w związku z tym, że jest to Dzień Nauczyciela jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Dobrych wiadomości w tej sprawie jednak brak. Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela nie jest dniem wolnym od szkoły ani pracy.

d344vn5

Z okazji Dnia Nauczyciela zarówno w szkołach jak i innych placówkach oświatowych tego dnia odbywają się przedstawienia oraz uroczyste akademie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d344vn5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d344vn5
Więcej tematów