Trwa ładowanie...

Dzień Matki już w sobotę! Nie zapomnij o życzeniach

Mama. To zazwyczaj pierwsze słowo, które pada z naszych ust. Mamusia, mamunia, mamcia, mami... Jest z nami, gdy stawiamy pierwsze kroki, ociera łzy, gdy zbijemy kolano. Cieszy się z naszych sukcesów i podtrzymuje na duchu, gdy poniesiemy klęskę. Nie zapomnijmy o niej jutro. Złóżmy jej życzenia, dajmy buziaka. W sobotę obchodzimy Dzień Matki.

Share
Dzień Matki już w sobotę! Nie zapomnij o życzeniachŹródło: flickr.com, fot: Clyde Robinson
d2fbne0

Z danych GUS wynika, że Dzień Matki obchodzić będzie w sobotę około 11 mln kobiet. Wiele z nich z łzami w oczach przyjmie niezdarnie narysowaną laurkę, którą będzie pieczołowicie przechowywała przez całe życie, jak najdroższą pamiątkę. Inne dostaną kwiaty, kosmetyki czy książki.

Co najchętniej kupujemy mamie na prezent na Dzień Matki?

Z analizy Open Finace wynika, że na prezenty dla mam wydamy w tym roku 750 mln złotych. Co najchętniej kupujemy? Zbyt pomysłowi nie jesteśmy. 35 proc. z nas ograniczy się do zakupu jakichś kosmetyków.

12 proc. kupi jakić element wyposażenia domu, tyle samo wręczy mamie suplementy diety. Drobny sprzęt AGD (zapewne mikser lub blender ze słowami: "robisz doskonałe ciasto, mam nadzieję, że teraz częściej będziesz je piekła") kupi 10 proc. z nas.

d2fbne0

Ile wydamy na prezent? Większość z nas (54 proc.) kupi prezent o wartości od 20 do 50 zł, 21 proc. - wyda ok. 100 zł, 1 proc. - ponad 500 zł. Ale tego dnia przecież nie o pieniądze chodzi. Nasza mama ucieszy się tak samo z buziaka i wykonanej własnoręcznie laurki czy zerwanej na trawniku stokrotki, jak z bukietu wspaniałych róż czy zagranicznej wycieczki.

Dzień Matki możemy obchodzić codziennie

26 maja Dzień Matki obchodzimy tylko w Polsce, choć mamy mają swoje święto także w innych krajach. Na przykład w Stanach Zjednoczonych Dzień Matki to święto ruchome, które przypada zawsze w drugą niedzielę maja. W ten sam dzień obchodzi się Dzień Matki w wielu krajach świata, m.in. w Australii i Kanadzie. We Francji Dzień Matki przypada w ostatnią niedzielę maja (ewentualnie w pierwszą niedzielę czerwca, jeśli ostatnia niedziela maja wypada w Zesłanie Ducha Świętego). W Wielkiej Brytanii i Irlandii Dzień Matki połączony jest z wątkiem religijnym - obchodzony jest w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Norwegowie z kolei wybrali chłodniejszy miesiąc na świętowanie Dnia Matki - obchodzą go w drugą niedzielę lutego.

Teoretycznie, każdego dnia, gdzieś na świecie, ktoś obchodzi Dzień Matki. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by dzień ten świętować codziennie. Upominkiem dla mamy może być codzienny telefon, uśmiech, pomoc w domowych pracach. Pokażmy im, że je kochamy.

d2fbne0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fbne0
d2fbne0
Więcej tematów