Trwa ładowanie...
d9gq0tn
#dziejesienazywo Stanisław Tyszka: dlaczego Kaczyński popiera Tuska? To skandal!
Natalia Durman

#dziejesienazywo Stanisław Tyszka: dlaczego Kaczyński popiera Tuska? To skandal!

- Uważam, że to skandal. Dlaczego Jarosław Kaczyński, PiS, popiera Tuska? Nie wynika to z tego, że to dobry kandydat na przewodniczącego RE. Nie wynika z tego, że on służy Polsce, bo on szkodzi Polsce ewidentnie. Szkodził przez osiem lat, podnosząc 21 razy podatki, nacjonalizując pieniądze w OFE, zadłużając nas na 500 mld złotych - stwierdził w #dziejesienazywo wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
Share
d9gq0tn

W ocenie gościa #dziejesienazywo, Tusk opowiada się za "bardzo szkodliwą niemiecką polityką imigracyjną", a PiS popiera go, bo sam jest "elementem partiokracji i partyjnych gierek".

- Ja nie wiem, czy Kaczyński chce zatrzymać Tuska z daleka od Polski? Boi się jego powrotu? - kontynuował Tyszka.

d9gq0tn

- Nie jest tak, że Polacy powinni popierać Polaków na ważnych stanowiskach w UE? - pytał prowadzący program, Paweł Lisicki.

- Tak pisze Ryszard Czarnecki, że w odróżnieniu do PO popierają "swoich". Tylko że dla mnie Donald Tusk nie jest "swój". "Swój" to jest ten, kto działa dobrze dla Polski - podkreślił wicemarszałek Sejmu, po czym dodał: - Ja sobie wyobrażam doskonale, że moglibyśmy poprzeć Duńczyka, Holendra, Francuza, nawet Niemca, jeżeli on gwarantowałby politykę korzystną dla Polski. Tusk będzie zawsze reprezentował nie interesy polskie, tylko swoje. W dużym stopniu myślę, że niemiecko-francuskie.

W ocenie Tyszki, Tusk miał "istotną rolę" w negocjowaniu z Cameronem. - Polegało to na sprzedaniu interesów polskich emigrantów i ich dzieci, którzy będą traktowani jak obywatele drugiej kategorii, stracą pewne świadczenia. To ma konsekwencje - Niemcy też już mówią, że będą polskich emigrantów traktowali gorzej. Niestety PiS to poparło - wyjaśnił.

Zdaniem gościa #dziejesienazywo, polską racją stanu jest, by nie popierać Tuska. - PiS boi się prowadzić podmiotową politykę w Europie. Podejrzewam, że boją się zadrzeć z niektórymi graczami, nie popierając Tuska. Tak jak bali się i boją się jasno powiedzieć, że do czasu referendum nie przyjmą imigrantów. Uważam, że to jest gest szkodliwy dla Polski i Polaków - podkreślił.

Polityk Kukiz'15 zaapelował do PiS, by albo ujawniło, na czym polega deal między Kaczyńskim i Tuskiem, albo by wycofało decyzję o poparciu obecnego szefa RE.

d9gq0tn

Podziel się opinią

Share
d9gq0tn
d9gq0tn
Więcej tematów