Trwa ładowanie...
#dziejesięnażywo Schetyna: zbudujemy system polityczny, który pokona "państwo PiS"

#dziejesięnażywo Schetyna: zbudujemy system polityczny, który pokona "państwo PiS"

- Patrzę na wszystkie sondaże z wielkim dystansem. Nie chcę być szefem opozycji, chcę prowadzić partię, która wygra wybory (...) Zbudujemy partię, system polityczny, który pokona "państwo PiS" - mówił w programie #dziejesięnażywo Grzegorz Schetyna. W rozmowie z Kamilą Biedrzycką-Osicą przewodniczący PO zadeklarował współpracę ze wszystkimi, "chcących zbudować skuteczny blok demokratyczny, który stanie za trzy lata wyborach przeciwko PiS i Kaczyńskiemu."

Share
d265ja5

Pytany o swój słaby wynik w sondażu zaufania (2 proc.) Grzegorz Schetyna stwierdził, że "ma jeszcze czas" (aby ludzie go pokochali - przyp. red.). - Nie wierzę w miłość do partii politycznych, nawet tak miłych i przyjemnych jak PO. Wierzę jednak w skuteczność - powiedział. Spytany o współpracę z Nowoczesną w opozycji przyznał, że "mogłaby być lepsza". - To jest kwestia dojrzałości w polityce - wyjaśnił.

Pan dzisiaj mówi: Ryszardzie PetruPetru zapraszam do nas? - pytała Kamila Biedrzycka-Osica. - Tak, ja zapraszam wszystkich, którzy będą chcieli zbudować skuteczny blok demokratyczny, który stanie za trzy lata wyborach przeciwko PiS i Kaczyńskiemu - mówił szef PO.

d265ja5

- Wielu mówi, że kondycja merytoryczna Ryszarda Petru pozostawia wiele do życzenia - drążyła prowadząca. - Ale nie zmienia to faktu, że ta świeżość i energia jest w partiach, które powstały ostatnio. Platforma ma swoją 16-letnią historię, to nie jest partia, która będzie lekka, uśmiechnięta i frywolna, bo to już jest innego rodzaju rozdanie polityczne - odpowiedział gość #dziejesięnażywo.

Zobacz całość rozmowy z Grzegorzem Schetyną

Magdalena Wojnarowska

d265ja5

Podziel się opinią

Share
d265ja5
d265ja5
Więcej tematów