Trwa ładowanie...
d1xly10
d1xly10

#dziejesienazywo. Rząd PiS odcięty od wpływu na media publiczne?

O godz. 9.00 w #dziejesienazywo: projekt tzw. "dużej ustawy medialnej" wpłynął do Sejmu. Według PiS rząd zostanie absolutnie odcięty od jakiegokolwiek wpływu na media publiczne. Czy proponowany kształt mediów publicznych faktycznie zagwarantuje im niezależność i pluralizm? Jaki los spotka zatrudnionych w nich obecnie pracowników?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1xly10

W programie również: po ubiegłotygodniowym głosowaniu "na cztery ręce" Kornel Morawiecki opuszcza Kukiz'15 i ma ambicje stworzenia własnego klubu Wolni i Solidarni. Chce, żeby jego ugrupowanie stanowiło pomost pomiędzy PiS a PO i resztą opozycji. Czy obecnie w polskim parlamencie jest miejsce dla takiej formacji i czy marszałek senior może liczyć na transfery posłów z innych ugrupowań?

Ciepłe słowa Jarosława Kaczyńskiego pod adresem Mateusza Morawieckiego. Czy to dobry kandydat na następcę Beaty Szydło na stanowisku premiera? Czy możemy wkrótce spodziewać się rekonstrukcji rządu PiS?

d1xly10

Ok. 400 osób wzięło udział w obchodach 82. rocznicy ONR w Białymstoku. W ich ramach odbyła się msza w katedrze białostockiej. Zbiega się to w czasie z przemówieniem Bono w amerykańskim Kongresie, w którym mówił, że postawa Polski wobec kryzysu uchodźczego to hipernacjonalizm. Czy w Polsce mamy do czynienia ze wzrostem nastrojów nacjonalistycznych? A może jest to trend w całej Europie, który dodatkowo podsycany jest przez napływ imigrantów?

Gośćmi Roberta Mazurka będą: Krzysztof Czabański (wiceminister kultury), Artur Zawisza (Ruch Narodowy), prof. Rafał Chwedoruk (Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego) oraz dr hab. Sławomir Sowiński (Instytut Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego).

Po części publicystycznej zapraszamy na reportaż Agnieszki Kopacz. Tym razem poznamy historię Przemka Zaręby, który traci wzrok. To konsekwencja nieuleczalnego stwardnienia barwnikowego siatkówki, na który choruje od dziecka. Zanim stanie się niewidomy, chce zdążyć zobaczyć jak najwięcej. Mógłby wybrać każdy zakątek świata. Zdecydował się na Polskę. Chce objechać jej granice na rowerze. - Dwa kółka wyrwały mnie z wieloletniej depresji. To będzie ukoronowanie mojej walki - mówi Wirtualnej Polsce Przemek.

Przemkowi wciąż brakuje niemal wszystkiego - od roweru poprzez sprzęt nawigacyjny. Jego wyprawę można wesprzeć poprzez stronę www.jedziemyporadosc.pl.

Zapraszamy do udziału w dyskusji. Czekamy na opinie i pytania na Twitterze i Facebooku. Wpisujcie je na swoich profilach z dopiskiem - #dziejesienazywo. Będziemy je cytować podczas programu.

d1xly10

Podziel się opinią

Share
d1xly10
d1xly10
Więcej tematów