Trwa ładowanie...
d1su7vl
#dziejesienazywo Ryszard Bugaj: żarty się kończą, zmierzamy do frontalnego zderzenia

#dziejesienazywo Ryszard Bugaj: żarty się kończą, zmierzamy do frontalnego zderzenia

W jakim kierunku zmierza PiS? - W kierunku pomysłów na taki miękki autorytaryzm, niestety. Mówię to śmiertelnie poważnie, bo żarty zaczynają się kończyć. Zmierzamy do dość frontalnego zderzenia. Chciałbym, żeby ono nastąpiło w wyborach mimo wszystko, choć boję się o rozstrzygnięcie wyborcze, bo po drugiej stronie jest PO z Nowoczesną - to nie są partie z mojej bajki - powiedział w programie #dziejesienazywo ekonomista, były członek rady programowej PiS, prof. Ryszard Bugaj.
Share
d1su7vl

Dodał, że "nastrój, który widzi w niektórych środowiskach, który przedkłada lojalność wobec kolegów nad ważne sprawy, jest fatalny". - Weźmy sprawę służby cywilnej - było źle? Było, sam to wielokrotnie mówiłem. Ale czy rozwiązaniem jest to, żeby aktywiści partyjni mieli tam nieograniczony dostęp?! Zróbmy coś - zaapelował gość Roberta Mazurka w #dziejesienazywo.

Na uwagę, że "PiS robi to samo co poprzednicy", ekonomista odpowiedział: - Ale ja na poprzednich nie głosowałem, a na PiS - tak. I teraz wyciągam wnioski. - Jak mi bezustannie mówili moi znajomi, że grozi nam IV RP to mówiłem: odchrzańcie się, nic nie grozi. A teraz widzę, że grozi - dodał Bugaj.

d1su7vl

- (PiS - przyp. red.) mówił, że zrobi to, co robi np. ws. służby cywilnej albo mediów? Mówił, że na czele mediów stanie Jacek Kurski? Ja doświadczam już działalności drużyny Jacka Kurskiego. Oni robią materiał w dzienniku ("Wiadomościach" - przyp. red.) pod tytułem: Niemcy kierujący polskojęzyczną prasą niszczą PiS. Wśród tego przytaczane jest jedno zdanie z mojego wywiadu - chamsko zmanipulowane - oburzył się gość #dziejesienazywo.

- Jak patrzę na dziennik telewizyjny, to mi się bardzo (media publiczne - przyp. red.) nie podobają. Oglądam to w myśl zasady, że chcę wiedzieć, co oni powiedzą. To mi przypomina młodość - dodał. Zapytany, co mu się tak naprawdę nie podoba, odpowiedział: - Jest cała lista. Prawa prokuratora, które mu przyznano, poszerzono imperium kompetencji PG Zbigniewa Ziobry. Zresztą Zbigniewa Ziobry, bo gdyby tam przyszedł poważny prawnik... Nie podoba mi się Trybunał Konstytucyjny, media, służba cywilna, ustawa inwigilacyjna? Mało?

Ryszard Bugaj przyznał jednak, że program 500+ mu się podoba. - To jest ruch we właściwą stronę, kontrowersyjny, ale we właściwą stronę. Natomiast co się dzieje z innymi pomysłami? Z kwotą wolną od podatku? Pamiętam, będąc w Radzie Programowej PiS, jak Jarosław Kaczyński mówił, że będą progresywne podatki - nie ma - podsumował ekonomista.

d1su7vl

Podziel się opinią

Share
d1su7vl
d1su7vl
Więcej tematów