Trwa ładowanie...
d2hcobf
#dziejesienazywo Rafał Woś: naruszanie kompromisu aborcyjnego nie jest w interesie władzy

#dziejesienazywo Rafał Woś: naruszanie kompromisu aborcyjnego nie jest w interesie władzy

- Mnie się wydaje, że gdyby kompromis z lat 90. został otwarty, zmieniony, to uderzyłby rykoszetem w przeciwników aborcji. Bo po następnej zmianie władzy nie będzie powrotu do tego kompromisu, tylko do rozwiązania dużo bardziej niekorzystnego dla przeciwników aborcji. Więc nawet dla obozu władzy nie jest teraz w jego interesie, by go naruszać - mówił Rafał Woś ("Polityka") w #dziejesienazywo.
Share
d2hcobf

- Byłoby bardzo dobrze, żeby pozostawić kompromis, który mamy do tej pory. On jest kompromisem i dziś, bo z jednej strony mamy projekt obywatelski, który jest bardzo represyjny, a z drugiej - środowiska feministyczne, które chciałyby większej radykalizacji - oceniła z kolei Janina Jankowska (Salon24).

Dodała, że w tej sprawie stanęłaby po stronie PO, że najlepszym sposobem jest zostawienie tego, co jest. - I myślę, że w gruncie rzeczy PiS też tak by chciał. I ma wielki kłopot z tym projektem, bo pamiętamy skąd wziął się konflikt z Markiem Jurkiem... I w istocie rzeczy ten projekt nie jest bliski Kaczyńskiemu. No ale on jest politykiem... - kontynuowała.

d2hcobf

Podziel się opinią

Share
d2hcobf
d2hcobf
Więcej tematów