Trwa ładowanie...
04-04-2016 14:33

#dziejesienazywo Prof. Ewa Łętowska: projekt zakazu aborcji to otwarcie kolejnego frontu politycznego

- Jako prawnik powiem tylko jedno - jesteśmy na bardzo niebezpiecznej drodze. Bo myśmy zrobili w tył zwrot i idziemy po prostu nie w kierunku państwa prawa, tylko je zwijamy - mówiła w programie #dziejesienazywo o bezwzględnym zakazie aborcji była sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Ewa Łętowska.

d3i1plx

Prowadzący program Sławomir Sierakowski pytał o zgodność z konstytucją obywatelskiego projektu zakazującego bezwzględnie aborcji. - Jeżeli pan pyta o mój pogląd jako obywatelki - to ja z pewnym zdziwieniem obserwuję otwarcie kolejnego frontu politycznego, bardzo nieprzyjemne nastawienie ideologiczne, które jest skierowane przeciwko kobietom. Natomiast w samej konstytucji - nie ma czegoś takiego - odpowiedziała prof. Łętowska.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku podkreśliła, że taki projekt nie narusza neutralności światopoglądowej państwa. Dodała też, że na razie nie pojawiła się jeszcze konkretna ustawa, a obywatelski projekt. - Obywatelski projekt nie jest żadnym dokumentem oficjalnym. On dopiero ma stać się zaczątkiem oficjalnych działań - zaznaczyła.

d3i1plx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i1plx
Więcej tematów