Trwa ładowanie...
#dziejesięnażywo Mocne słowa Jacka Żakowskiego o Andrzeju Dudzie. "W odczuciu dużej części społeczeństwa prezydent jest przestępcą"

#dziejesięnażywo Mocne słowa Jacka Żakowskiego o Andrzeju Dudzie. "W odczuciu dużej części społeczeństwa prezydent jest przestępcą"

- Bardzo trudno by było dziś wspólnie obchodzić Święto Niepodległości. W odczuciu dużej części społeczeństwa pan prezydent jest przestępcą, ponieważ nie powołał - zgodnie z Konstytucją - sędziów, których powinien powołać - stwierdził w #dziejesięnażywo komentator WP, Jacek Żakowski.

Share
d2r5qha

Duda zaapelował podczas uroczystości 11 Listopada o wspólne prace nad przygotowaniem obchodów 100. rocznicy niepodległości. - Wierzę, że może już w 2017, ale przede wszystkim 2018 r. moglibyśmy razem pójść ku czci niepodległej, suwerennej Polski - mówił prezydent.

W ocenie Żakowskiego, współpraca z prezydentem jest "kontrowersyjna". - Dla dużej części polityków to bariera. Co innego RBN, a co innego czczenie niepodległości z kimś, kto ją niszczy - mówił publicysta w #dziejesięnażywo.

d2r5qha

We wtorek z inicjatywy prezydenta Dudy odbyło się posiedzenie RBN w związku z lipcowym szczytem NATO w Warszawie. W posiedzeniu - oprócz członków rządu - wzięli również udział przedstawiciele partii opozycyjnych, m.in. szef PO Grzegorz Schetyna, lider Nowoczesnej Ryszard PetruPetru, szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

- Jeśli chodzi o wzmocnienie wschodniej flanki NATO i obecność wojsk sojuszniczych w Polsce, cała scena polityczna jest zgodna, że jest to dobry kierunek - mówił prezydent po posiedzeniu Rady.

d2r5qha

Podziel się opinią

Share
d2r5qha
d2r5qha
Więcej tematów